Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO

Úvod:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Mendelovo gymnázium v Opavě

Vítejte na stránkách školy – na této titulní straně pravidelně zveřejňujeme aktuální informace a fotografie z Mendelova gymnázia v Opavě.

Debatujeme i o prázdninách

V červenci se skupinka pěti studentů Mendelova gymnázia zúčastnila mezinárodního debatního turnaje Prague Debate Spring. Této soutěže se pravidelně účastní nejlepší týmy z celého světa, jako například z Číny, Jihoafrické republiky, Kataru, Německa, Kanady a dalších států. Letos byl turnaj zaměřen na nepřipravené tzv. „impromptu“ teze jako „Hlasy lidí do 30 let by měly mít ve volbách větší váhu“ či „Podporujeme dětskou práci“.

Číst celý příspěvek

Opět na IYPT! Fyzika nás baví

Studenti Mendelova gymnázia zvítězili na jaře v soutěži Turnaj mladých fyziků, díky čemuž byli nominování pro reprezentaci České republiky na soutěži International Young Physicists’ Tournament (IYPT), patrně největší a nejvýznamnější mezinárodní soutěži svého druhu vůbec. V letošním roce se konala počátkem července v ruském Jekatěrinburgu.

Číst celý příspěvek

Jak se dělají čínské knedlíčky aneb co si navaříš, to si taky sníš

Veronika a knedlíčekPo počátečních problémech s internetovým připojením vám konečně můžeme sdělit své zážitky takřka v přímém přenosu. Poslední den jsme se učili dělat plněné čínské knedlíčky. Připadali jsme si nejdříve jako sloni v porcelánu; někteří z čínské delegace tuto specialitu dělali taky poprvé. Výsledek se ale podařil a pochutnali jsme si. Nicméně všichni se už těšíme na českou kuchyni, např. Julie prohlásila, že nemůže dočkat rohlíku s máslem a marmeládou.

Srdečný pozdrav z … Číny

imageSkupinka deseti studentů z Mendelova gymnázia a Slezského gymnázia zdraví všechny z letního mezinárodního tábora v městě Dongguan v jižní Číně. článek. Ochutnáváme odlišnou kulturu a hlavně kantonskou kuchyni, která má hodně daleko k čínským pokrmům sevírovaným v České republice. Čeká nás poslední den a vás poté podrobná reportáž. Těšte se!