Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Úvod:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Mendelovo gymnázium v Opavě

Vítejte na stránkách školy – na této titulní straně pravidelně zveřejňujeme aktuální informace a fotografie z Mendelova gymnázia v Opavě.

Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám se opět blíží!

Chodíte do deváté (páté) třídy ZŠ a chystáte se na přijímací zkoušky? Máte problémy s matematikou? Nebo s jazykem českým? Nebo se naopak chcete ujistit, že tyto předměty ovládáte na výbornou?

Pak zkuste přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na Mendelově gymnáziu. Nezáleží, na kterou školu se hlásíte, naše kurzy jsou tu pro všechny.

Těšíme se na Vás v listopadu letošního roku na naší škole – a na ty mladší z pátých tříd v lednu 2018.

Podrobné informace najdete na těchto stránkách v sekci STUDIUM/Přípravné kurzy k PZ (zde).

Moravský kras letem světem

K některým věcem přijde člověk trochu jako slepý k houslím. Ani vlastně neví jak. Ale ne vždycky to musí nutně být negativní.

Skupinka tří studentů ze 7. A letos na jaře zabojovala v soutěži Geologické kladívko a podařilo se jí vyhrát poukaz na geoexkurzi do Moravského krasu. Naneštěstí se ovšem v době konání ani jeden z nich nemohl zúčastnit, proto se rozhodli poskytnout příležitost svým spolužákům.

Číst celý příspěvek

Pokračujeme v badatelské výuce

V novém školním roce obnovujeme činnost Badatelského deníku a pokračujeme v badatelské výuce. Opět nás čeká návštěva terénu, sběr vzorků, mikroskopování, fotografování a tvorba pracovních listů a to nejen v ekologickém semináři, ale i v hodinách biologie, přírodopisu a biologických seminářích.

Číst celý příspěvek

Ukázková debata

Ukázková debata zaplnila ve čtvrtek 21. 9. chemickou posluchárnu opravdu k prasknutí! Posluchači mohli zhlédnout debatu na tezi: EU by měla dávat přednost snižování příjmové nerovnosti před ekonomickým růstem. Debatu doprovázely různé typy a tempa řeči, aby si i samotní posluchači uvědomili, že každý řečník může mít svůj osobitý styl. Vítězové na straně negativní nakonec úspěšně přesvědčili většinu o tom, že bychom měli podporovat ekonomický růst před snižováním příjmové nerovnosti.

Za zavřenou bránou Open Gatu

Škola Open Gate opět po roce otevřela svou bránu debatérům a adeptům o debatní akreditaci. Školení rozhodčích se zúčastnila Alžběta Schneidrová (4.C), Alžběta Filipková (8.A), Martina Wranová (3.B) a Veronika Hájková (7.A). Všechny dámy úspěšně složily test k akreditaci, skládající se z debatní terminologie a pravidel a nyní čekají na výsledky z praktické části.

Číst celý příspěvek

Matematické snění

  • Ve školním roce 2017/18 probíhá Matematické snění každé pondělí v odpoledních hodinách od 12:45 do 17:00 hodin v 3. A.
  • Od 12:45 – 14:30 zveme především žáky nižšího gymnázia, od 14:30 – 17:00 zase žáky vyššího gymnázia.
  • Pokud bys rád/a přišel nebo přišla a z nejrůznějších důvodů se nemůžeš dostavit přesně v daný čas, jsi vítán.Přijď kdykoliv během pondělního odpoledne a domluvíme se.