Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO

Úvod:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Mendelovo gymnázium v Opavě

Vítejte na stránkách školy – na této titulní straně pravidelně zveřejňujeme aktuální informace a fotografie z Mendelova gymnázia v Opavě.

Jak se slavily Vánoce na Valašsku?

 

Dne 6. 12. 2016 jsme se třídou 1. A Mendelova gymnázia vyjeli autobusem z Opavy na tematickou exkurzi : Vánoce na Valašsku. Cesta do Rožnova pod Radhoštěm proběhla vcelku hladce.Po chvilce čekání přišla paní průvodkyně a mohli jsme se vydat po cestě na kopec. Tam byla taková menší vesnice, ve které byly tradiční domy, ale my jsme byli pouze v osmi z nich.Vyslechli jsme si různé příběhy o tom, jak se dříve slavily Vánoce. Viděli jsme kováře, školu, „Mikuláše a dva čerty“, hospodáře, přadleny, sýpku, hospodu, husy, ovce, lití olova, kurník, učitele a hodně dalšího. Panu učiteli jsme společně zahráli na flétny a zazpívali, ten náš zpěv doprovodil na housle.

Číst celý příspěvek

Mikuláš hledá talent

V pondělí 5. 12. na našem gymnáziu proběhl druhý ročník soutěže Mikuláš hledá talent. O přízeň Mikuláše bojovali čerti, čertice a andílci, jejichž chemické pokusy hodnotila porota z řad studentů 1. A a v odpoledních hodinách porota dětí z KND při ZŠ Englišova Opava. Studenti tříletého chemického semináře paní Mgr. Bartošíkové si připravili krásné efektní pokusy.

Číst celý příspěvek

Naše gymnázia (GAB a MGO) se opět setkala… tentokrát na Oravě

V rámci programu Erasmus+ jsme v pondělí 28. listopadu vyrazili na Slovensko. Věděli jsme, na koho se můžeme těšit a co zhruba můžeme čekat. Co nás ale hned po pár hodinách překvapilo, byla bílá krajina všude okolo, namrzlé cesty, a tudíž nevalná dopravní situace. Všechno jsme ale zvládli, a tak jsme se po sedmi hodinách cesty konečně setkali se studenty a učiteli gymnázia Antona Bernoláka v Námestově poblíž Oravské přehrady.

Číst celý příspěvek

Proběhla školní konference

Událo se tak ve čtvrtek 1. prosince 2016 v aule Slezské univerzity od 11 hodin. Konference se koná každý rok a jejím hlavním účelem je představit prvním ročníkům soutěže a aktivity, kterých se naši studenti v uplynulém roce účastnili, a ve kterých i uspěli. Letos jsme mohli vidět přes 20 příspěvků z různých oblastí přírodních i humanitních věd.

Číst celý příspěvek