Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO

Úvod:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Mendelovo gymnázium v Opavě

Vítejte na stránkách školy – na této titulní straně pravidelně zveřejňujeme aktuální informace a fotografie z Mendelova gymnázia v Opavě.

Druhý den otevřených dveří

Logo MGOV úterý 17. 1. 2017 od 15 do 18 hodin se na naší škole koná Den otevřených dveří. Zájemci o studium na MGO budou seznámeni s obsahem a formami studia. Při prohlídce školy jim budou představeny jednotlivé předměty vyučované na MGO. Pokud si vyberou prohlídku s průvodcem, získají podrobné informace a dozví se spoustu zajímavostí ze života školy. Na dvou besedách s vedením získají představu o průběhu přijímacích zkoušek a o možnostech, které jsou žákům nabízeny během studia.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu!

Informace ke Dni otevřených dveří

Virtuální realita opět na MGO

Před nedávnem nás opět navštívili vývojáři z firmy Solirax, kteří vyvíjejí systém virtuální reality NeosVR. Předvedli horké novinky a demonstrovali na studentech sdílení virtuálního prostoru. Tento systém nejen, že umožňuje tvořit virtuální objekty, ale také je lze sdílet s jinými připojenými uživateli. Pokud je dnes vyčítáno moderním technologiím jejich nechtěná možnost sociálního odcizení a izolace, tento systém naopak umožňuje kolektivní sdílení zážitků a podporuje uživatelskou kreativitu. Studenti sami mohli vyzkoušet jeho možnosti a přesvědčit se, že virtuální realita není jen pouhá hra, ale také cesta k poznání a pochopení neznámého. Celým seminářem provázel doc. Ing. Petr Klán z pražské VŠE, který s MGO úzce spolupracuje již řadu let.

SOUTĚŽÍME A snad JSME FINANČNĚ GRAMOTNÍ

V září 2016 byl zahájen nový, již 8. ročník soutěže Finanční gramotnost pro školní rok 2016/2017. Soutěž je opět vyhlášena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v nejvyšší kategorii „A“. Záštitu nad finálovými koly opět převzal prezident republiky Miloš Zeman, soutěži požehnal rovněž primas český kardinál Dominik Duka.

Číst celý příspěvek

Předvánoční dějepis

11. ročník dějepisné soutěže pro gymnázia byl tentokrát věnován období mezi světovými válkami a J. V. Stalinovi. Lednové krajské kolo se blíží, proto výsledky toho našeho, školního, byly známy těsně před vánočními prázdninami. A jak tedy vypadaly? Na prvních, postupových místech, skončil Marel Zajíček z 1. D a Johanka Handlířová ze 2. D. Na třetí příčce se umístil Martin Rell z 8. A a na místě čtvrtém Tomáš Nagy z 5. A. Rovněž pro nižší gymnázium se uskutečnila dějepisná soutěž – 46. ročník dějepisné olympiády na téma Marie Terezie – žena, matka, panovnice, aneb Habsburkové 18. století. Do okresního kola postupují Kateřina Válková ze 4. A, Barbora Heidrová ze 3. A a Barbora Mrkvová ze 4. A. Všem postupujícím blahopřejeme a držíme palce!

Maraton psaní dopisů na MGO

Ve čtvrtek 18. 12. se na naší škole konal Maraton psaní dopisů, který pro Vás připravil Parlament MGO pod hlavičkou OZDM. Maraton psaní dopisů je akce Amnesty International, která se snaží podpořit neprávem trestané vězně. V letošním ročníku byl vybrán případ Edwarda Snowdena, jehož dopisy putovaly do Bílého domu k rukou Baracka Obamy. Z Mendelova gymnázia odešlo celkem 17 dopisů. Krom naší školy se letos do akce zapojila i Obchodní akademie, Slezská univerzita, ale také kavárna Alternativa. Nakonec se z Opavy podařilo odeslat na 113 dopisů. Všem zúčastněným děkujeme!

Autorka příspěvku: Karolína Konarská, 1.D