Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO

Úvod:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Mendelovo gymnázium v Opavě

Vítejte na stránkách školy – na této titulní straně pravidelně zveřejňujeme aktuální informace a fotografie z Mendelova gymnázia v Opavě.

Přijímačky nanečisto jsou opět tady!

Přijímací zkoušky na střední školu se blíží. Chcete si ověřit, jak na tom před přijímacím řízením jste? Srovnat své znalosti s ostatními studenty? Nebo se jen ujistit, že jste se do této chvíle připravovali poctivě a na nic jste nezapomněli?

Pak si přijďte vyzkoušet Přijímačky nanečisto na našem gymnáziu!

Stejně jako v minulých letech si u nás můžete vyzkoušet atmosféru „přijímaček“, napsat si testy z jazyka českého a matematiky a získat tak zpětnou vazbu, jak na tom před „pravými“ přijímačkami jste.

Následující termíny se netýkají studentů, kteří již navštěvují Přípravný kurz k přijímacím zkouškám na MGO!

Termíny Přijímaček nanečisto

Cena: 300 Kč (oba předměty), 150 Kč (jeden předmět)

Přihlášky zasílejte mailem na kurzymgo@seznam.cz (čtyřleté studium) a kurzy8mgo@seznam.cz (osmileté studium).

POZOR! V případě velkého zájmu ze strany studentů si škola vyhrazuje právo změnit (doplnit) termíny Přijímaček nanečisto.

„Budiž světlo!“ za A

22. a 24. února 2017 se utkalo 27 studentů z třetích a čtvrtých ročníků VG a ze 7. A a 8. A v boji o postup do krajského kola ve školním kole 51. ročníku Biologické olympiády, která byla zaměřena na toto téma. V prvních dvou úkolech vyřešili všichni test a poznávačku rostlin a živočichů. 8 nejlepších postoupilo do 2. části, ve které řešili laboratorní úlohy, které byly velmi zajímavé na přípravu i provedení pro studenty i učitele.

Číst celý příspěvek

„Budiž světlo!“ za B

Toto biblické sdělení bylo hlavním tématem i pro 28 studentů prvních a druhých ročníků VG a z 5. A a 6. A, kteří soutěžili v BiO v kategorii B. Nejlepších osm (z toho 5 ze 6. A), kteří skvěle zvládli test a poznávačku (Marek a Jakub dokonce na 100%) pokračovali v řešení laboratorních úkolů v chemické laboratoři. K tomu potřebovali mikroskopy, vodní rostlinu Egeria, lihový roztok chlorofylu a mj. i baterku.

Číst celý příspěvek

LINGVISTIKA, ANEB JAZYK JAKO ŠIFRA

Naše škola se druhým rokem zapojila do České lingvistické olympiády a letos se podařilo 4 studentům postoupit do Regionálního kola v Olomouci. 16. 2. 2017 jsme se tedy vydali na FF UP, kde se Eliška Tatarková, Klára Obrusníková, Marie Šrajerová a Jan Stoklasa utkali s úlohami, které jsou zkouškou logického a jazykového uvažování.

Číst celý příspěvek

Víte, že kůra kaštanu a vaječné skořápky světélkují?

O tom, že je to pravda se přesvědčili studenti chemických seminářů, kteří se v pátek 17. 2. zúčastnili exkurze na VŠB v Ostravě – Porubě. Kůra kaštanu obsahuje eskulin a vaječné skořápky porfyrin 9, které jsou příčinou bioluminiscence.

Číst celý příspěvek