Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Aktivity školy:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Aktivity školy

Sportovní úspěch

20170520_154220O mimořádný sportovní úspěch se v sobotu 20.5.2017 v Bělé pod Pradědem postaral student Mendelova gymnázia – David WITTEK. Na Mistrovství České republiky v běhu do vrchu dokázal v juniorské kategorii na trati 9 500m s převýšením 913m a cílem na Šeráku zvítězit, a stal se tak juniorským mistrem ČR v této disciplíně. Tímto vítězstvím si vybojoval i nominaci na Mistrovství Evropy v běhu do vrchu, které proběhne ve slovinském Kamniku 8.7.2017.
Autor příspěvku: Ladislav Král, trenér, Sokol Opava

Den pro poznání přírody

den_pro_prirodu

Registrace pro ZŠ

Zapište potřebné údaje do tabulky:

I letos jsme se zapojili do ETURu (Evropského týdne udržitelného rozvoje). Ve dnech 30. 5. a 31. 5. pořádáme v souvislosti s touto celoevropskou akcí Den pro poznání přírody 2017. Tato akce je rovněž součástí našeho projektu Badatelský deník, který je podporován Moravskoslezským krajem.

Číst celý příspěvek

Vybojoval v FO 1. místo v kraji!

Náš žák Jan Stoklasa ze třídy 1. D se umístil na 1. místě v krajském kole FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDY, které se konalo v Ostravě dne 19. 4. 2017. Blahopřejeme k tomuto úspěchu!

V soutěži LEGIE 2017 jsme získali krásné 6. místo

Studentům 1. B třídy rozhodně nechybí sportovní nadšení, kuráž, kreativita a zájem o dějiny našeho národa. Tým ve složení: Tereza Moravcová, Natálie Ulitzková, Adam Koch, Michael Sniehotta, Jan Martínek a Michal Krettek se zúčastnil branného závodu pro střední školy LEGIE 2017, který proběhl ve středu 3. května.

Číst celý příspěvek

Baťova manažerská olympiáda – soutěžíme opět!

Baťova manažerská olympiáda je organizována pro studenty 3. ročníků gymnázií a středních škol s ekonomickým zaměřením z České a Slovenské republiky.

Předkola Baťovy manažerské olympiády se letos zúčastnilo celkem 1897 studentů. K postupu do finálového kola bylo potřeba umístit se mezi stovkou nejlepších studentů, což v tomto ročníku odpovídalo hodnocení 69 bodů a více.

Číst celý příspěvek