Aktivity školy

Proběhlo školní kolo soutěže Zlepši si techniku

Někdy stačí přidat vodu a rozpohybujete malé autíčko. Pokud sníte tři kilogramy gumových Kyselých žížalek, tak si určitě překyselíte žaludek a budete mít zdravotní problémy. Proč plave led na vodě a jak mohou vypadat optické klamy? Toto byla témata, která objasňovali naši studenti, kteří se nebojí prezentovat své nápady a představovat chemické a fyzikální experimenty.

Ve čtvrtek 21. března proběhlo na našem gymnáziu školní kolo soutěže Zlepši si techniku. Účastníků nebylo mnoho, ale vystoupení byla velmi zajímavá.

Číst celý příspěvek

Mezinárodní den Pí – Vypiplaný kvíz

Čtrnáctý březen. Den plný napětí, soutěžení a důvtipu přinesl vypiplaný kvíz ve stylu „Riskuj“, který se odehrál mezi 8 týmy. Tato epická bitva intelektu a znalostí nadchla všechny účastníky i diváky, kteří se chopili příležitosti sledovat tento unikátní kvízový turnaj. Týmy se postavily proti sobě ve vzrušujícím klání, které bylo plné otázek z nejrůznějších oblastí. Od historie po populární kulturu, od matematických úloh po sport, žádné téma nezůstalo nedotčeno v tomto souboji myslí.

Krásné slovo nikdy nezanikne!

Věrni tomuto mottu přednesli své texty jak žáci a žákyně nižšího gymnázia, tak studenti a studentky gymnázia vyššího při školním kole recitační soutěže, které proběhlo na naší škole ve středu 21. února. A kdo postoupil do kola dalšího? V nejnižší kategorii to byly Markéta Matulová a Anna Smějová (obě 1.A), o kategorii výš Emma Churavá (4.A) a mezi středoškoláky Sabina Šindlářová (4.B). Věříme, že pro ty, kteří v soutěži neskončili na čelních příčkách, zůstane interpretace oblíbených textů nadále radostí. A těm, kteří byli v soutěži úspěšní, přejeme hodně štěstí v dalším kole recitační soutěže.

Úspěch v němčině

I tentokrát se našim němčinářům povedlo ovládnout okresní kolo Olympiády v německém jazyce, které se uskutečnilo v pondělí 19. února, konkrétně se to podařilo Amálii Podrazké (3.B), která z prvního místa postoupila do krajského kola. Amálce děkujeme za výbornou reprezentaci školy a v krajském kole přejeme viel Erfolg! Kompletní výsledky nalezente zde.

Soutěžilo se také v němčině!

Nejlépe rozumět psanému textu v němčině, poslouchat mluvený projev a vyřešit
k němu úkoly, zvládnout gramatická cvičení a ještě k tomu mluvit na zadané téma před porotou musel umět ten, kdo chtěl vyhrát školní kolo Olympiády z německého jazyka, které se uskutečnilo v pondělí 5. února 2024. Nejlépe se tohoto nesnadného úkolu zhostila Amálie Podrazká (3.B), druhé místo obsadila Tereza Šípková (7.A) a třetí místo vybojovala Eva Balcarová (6.A). Všem studentkám gratulujeme a přejeme jim viel Glück und Spaß v dalším kole. Kompletní výsledky naleznete zde.