Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Besedy

Pozor, jede vlak!

1024px-Mensa_logo.svgOd 25. do 29. května se v Seči konal již čtvrtý Mensovní seminář pro nadané studenty, pořádaný Mensou České republiky. Obsahem semináře byly odborné přednášky a exkurze z oblasti přírodních věd a technických oborů. Z naší školy se semináře zúčastnil žák 1.D třídy Jan Stoklasa

Číst celý příspěvek

Zázraky se dějí.....

IMG_2464V úterý 25. května naši školu navštívil velice vzácný host. Povyprávět studentům našeho gymnázia o svém životě a hlavně hrůzných zážitcích z období druhé světové války totiž přišel přeživší holokaustu, pan Luděk Eliáš.
Ten na začátku besedy všechny přítomné překvapil svým moderním a stále aktivním způsobem života a poté už se pustil do vyprávění svého životního příběhu. Studenti v posluchárně, která byla zaplněna do posledního místa, hltali každé slovo čtyřiadevadesátiletého pamětníka. Ten nám nastínil svůj život v mládí a poté už přišel na řadu život v terenzínském ghettu a popisování všech hrůz v koncetračním táboře Osvětim, kde byl transportován společně se svým bratrem.

Číst celý příspěvek

„Lange Nacht der kurzen Texte“

langeVe středu 22.3 se v Klubu Art Obecního domu v Opavě uskutečnil již popatnácté večer německé literatury „Lange Nacht der kurzen Texte“, pořádaný Oddělením germanistiky Slezské univerzity v Opavě. Na tomto večeru se svými texty vystoupili nejen vyučující Katedry germanistiky, ale i další příznivci německého jazyka, studenti a žáci. Z našeho gymnázia se na pódiu představili studenti z 6.A se scénkou režiséra a herce Vicco von Bülowa, známého pod uměleckým jménem Loriot. Ve skeči s názvem „Kosakenzipfel“ předvedli všichni jeho aktéři – Markéta Dupalová, Samuel Synek, Vojtěch Kryšpín, Jonáš Nepožitek a Tomáš Valík – skvěle a téměř dokonalou němčinou prudkou hádku, vzniklou kvůli fiktivnímu zákusku, připomínajícího našeho indiánka. Děkujeme jim za tento umělecký zážitek!

Autorka příspěvku: Mgr. Radomíra Englišová