Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Debatní klub MGO

Zobrazit: Všechno | Besedy | Soutěže | Úspěchy | Zahraničí

„Eroze sociální koheze“ aneb argumentační tango na finálovém turnaji Debatní ligy

Nesčetné hodiny těžké intelektuální dřiny se vyplatily. Seniorský tým Spes Novae (Dominik Tichý, Jaroslav Sýkora, Daniel Rychlý) a dámské trio Impetum Imperium (Martina Wranová, Terezie Chamráthová, Veronika Hájková) si po celý rok vedly skvěle v celorepublikových kvalifikačních turnajích a postoupily tak hned z prvních dvou míst na finálový turnaj sezóny. Doprovázeni účastníky open turnaje, týmy Tutores Galaxia (Alžběta Schneidrová, Barbora Mludková, Barbora Slaninová) a Slav Princesses (Veronika Kamrádová, Nela Halfarová, Martina Kozlová, Jana Zemanová) vyrazili debatéři společně směr Matička Praha.

Číst celý příspěvek

Zadebatovali jsme si v Nové Pace

V pátek 24. března vyrazilo šest opavských debatérů na dlouhou a obohacující výpravu do Nové Paky, nalézající se v malebném koutě severních Čech. Po cestě nás rozptylovaly nejen problémy lidských práv či politiky v rámci přípravy na soutěž, ale taky četné přestupy a hlavně bolest v kostči, rostoucí nepřímo úměrně k technickému stavu trati. Na místě jsme se ubytovali na internátě poblíž gymnázia a odhodlaně vyrazili vstříc prvním soupeřům.

Číst celý příspěvek

Cesta za poznáním debaty

Že je debatování krásná záležitost, která rozvíjí naše kritické myšlení, učí nás argumentovat, poznávat pravdu od lži, podívat se na danou problematiku ze všech úhlů a vytvořit si tak objektivní názor, o tom všem a dalším se mohli 21. března přesvědčit účastníci debatního workshopu na Gymnáziu Josefa Božka v Českém Těšíně. Ten vedlo šest debatérů z Mendelova gymnázia – Dominik Tichý, Alžběta Schneidrová, Jaroslav Sýkora, Barbora Slaninová, Terezie Chamrátová a Martina Wranová.

Číst celý příspěvek

Další úspěch opavských debatérů

V pátek 24. února se vydali opavští debatéři na samostatný český turnaj, který se konal v Ostravě, na Gymnáziu Hladnov. Tam proběhlo zahájení turnaje a všechny týmy poté debatovaly na tezi „Zdravotnictví by nemělo být bezplatné“.

Číst celý příspěvek

Opavští debatéři opět zazářili, tentokrát v České Třebové!

25. listopadu se opavští debatéři v poledních hodinách vydali do České Třebové na druhý debatní turnaj tohoto školního roku, který se odehrával na Vyšší odborné škole a Střední škole technické. Po ubytování a oficiálním zahájení turnaje se všichni odebrali na pokoje, aby vylepšili své argumentace na nadcházející debaty.

Číst celý příspěvek