Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Debatní klub MGO

Zobrazit: Všechno | Besedy | Soutěže | Úspěchy | Zahraničí

Další úspěch opavských debatérů

V pátek 24. února se vydali opavští debatéři na samostatný český turnaj, který se konal v Ostravě, na Gymnáziu Hladnov. Tam proběhlo zahájení turnaje a všechny týmy poté debatovaly na tezi „Zdravotnictví by nemělo být bezplatné“.

Číst celý příspěvek

Opavští debatéři opět zazářili, tentokrát v České Třebové!

25. listopadu se opavští debatéři v poledních hodinách vydali do České Třebové na druhý debatní turnaj tohoto školního roku, který se odehrával na Vyšší odborné škole a Střední škole technické. Po ubytování a oficiálním zahájení turnaje se všichni odebrali na pokoje, aby vylepšili své argumentace na nadcházející debaty.

Číst celý příspěvek

První turnaj Debatní ligy ovládla Opava!

Debatní klub Mendelova gymnázia zaznamenal naprosto skvělé výsledky! V pátek 21. října jsme vyrazili na dalekou cestu do Jaroměře s cílem, že přes víkend budeme reprezentovat MGO a Opavu na debatním turnaji. Nutno podotknout, že se jednalo o první turnaj Debatní ligy v této sezóně a účastnili se ho také úplní nováčci – či spíše novačky – z našeho klubu. Přesto byly výsledky více než překvapivé a pro Debatní klub MGO naprosto úžasné. Dlouhého rozepisování nebude třeba. Vše proběhlo zcela tradičně. Po příjezdu nám zbyla trocha času, navštívili jsme tedy muzeum vlaků a obdivovali vlakotoč. Po dostavení se na školu jsme byli ubytováni a dokončovali jsme přípravy. Debaty přichází dalšího dne.

Číst celý příspěvek

Opět nás navštívili studenti z Martina

Ve dnech 5. – 7. 10. 2016 jsme se už po dvanácté setkali se svými slovenskými přáteli z gymnázia Jozefa Lettricha v Martině. Naši hosté přijeli v odpoledních hodinách a my jsme je přivítali vydatným obědem z naší školní jídelny.

Číst celý příspěvek

Zaplavili jsme zahájení debatní ligy na Open Gatu!

Debatní sezóna nového školního roku 2016/2017 začala tradičně na škole Open Gate turnajem Open Gate Open. Proběhl open turnaj, školení a akreditace nových rozhodčích a pro nové debatéry bylo připraveno školení, kde si mohli osvojit základní dovednosti v debatě, zadebatovat si navzájem proti sobě a získat tak nejen cenné zkušenosti, ale také zbavit se trémy a obav, které debata může přinést.

Číst celý příspěvek