Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Exkurze

Exkurze studentů chemických seminářů do TEVY

Víte o tom, že TEVA má zastoupení v 25 zemích, kde je celkem 53 závodů finálních lékových forem? Víte, že oddělení pro vývoj a výzkum generických léčiv jsou jen dvě na světě v rámci korporace TEVA a to v Opavě a v Itálii? Co to jsou generická léčiva? Kdo to byl Gustav Hell? Odpovědi na tyto otázky a spoustu dalších informací získali studenti chemických seminářů ze třetích ročníků, kteří se v úterý 14. 3. zúčastnili exkurze do firmy TEVA.

Číst celý příspěvek

Víte, že kůra kaštanu a vaječné skořápky světélkují?

O tom, že je to pravda se přesvědčili studenti chemických seminářů, kteří se v pátek 17. 2. zúčastnili exkurze na VŠB v Ostravě – Porubě. Kůra kaštanu obsahuje eskulin a vaječné skořápky porfyrin 9, které jsou příčinou bioluminiscence.

Číst celý příspěvek

Exkurze studentů biologických seminářů

Studenti 3. ročníků biologických seminářů podnikli na konci měsíce ledna a na začátku měsíce února hned dvě exkurze do Slezské nemocnice. První z nich vedla na oddělení patologie, druhá na transfúzní stanici. Děkujeme paní primářce MUDr. Evě Sehnálkové, paní MUDr. Gabriele Černé a zdravotním sestřičkám z hematologicko – transfúzního oddělení paní Martině Lůčné, Šárce Králové a Zuzaně Miklušové za organizaci exkurzí a za jejich čas a ochotu, které věnovali našim studentům.

Číst celý příspěvek

KUPE

kupeMísto, kde se dějí věci. To jest nově, i když ne až tak nově, zřízený kulturní prostor v areálu Vodárenské věže vedle vlakového nádraží Opava východ. Z cihlového komínu tam trčí pár nohou a je možno odsud počítat vagóny vlaků. KUPE je velmi multifunkční, na obrazy a fotky se můžete podívat v galerii, k večeru zhlédnout artové filmy v kině či poslechnout si hudbu na komorních koncertech. V únoru se bude mimo jiné promítat i film Červená želva a 27.1. zazní písně kapely Dobrozdání.

Vodárenskou věž navštívila dne 18.1. třída 6.A. Komentovanou prohlídku věže nám domluvila Mgr. Hana Gebauerová. Mimo jiné jsme se pokochali dílem Kurta Gebauera. Polonahé slečny a tak dále. Takže neváhejte a ukažte se tam. Filmy jsou fakt super.

Autorka příspěvku: Mgr. Hana Gebauerová