Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Exkurze

Prožili jsme zajímavou exkurzi v Praze

 

Ve dnech 9. 4. – 11. 4. se studenti seminářů ZSV a DS 3. ročníku vydali obdivovat krásy hlavního města České republiky. Společenskovědní a dějepisné seminaristy čekal v Praze opravdu náročný, avšak velmi obohacující program. V den příjezdu jsme se ubytovali v Kapucínském klášteře poblíž Hradu a již odpoledne jsme v divadle Bez zábradlí sledovali hru Další roky ve stejnou dobu v podání V. Freimanové a Z. Žáka. Po skončení jsme absolvovali podvečerní prohlídku Vyšehradu a Slavína, která nás všechny velice okouzlila.

Číst celý příspěvek

Výletem do jaderné elektrárny Dukovany jsme byli nadšeni…

O Dukovanech určitě každý z nás slyšel, ale málokdo měl možnost je navštívit. Proto se na výlet, který byl původně určen jen pro 4.A, přihlásilo i několik studentů vyšších ročníků. Všechno to začalo jedním nevinným návrhem v hodině fyziky, který zpočátku nikdo nebral moc vážně. Ale ukázalo se, že paní učitelka Klapková je velmi schopná organizátorka, protože jsme 16. 3. 2017 v 6.00 vyjeli autobusem do Dukovan a do Planetária v Brně.

Číst celý příspěvek

Exkurze studentů chemických seminářů do TEVY

Víte o tom, že TEVA má zastoupení v 25 zemích, kde je celkem 53 závodů finálních lékových forem? Víte, že oddělení pro vývoj a výzkum generických léčiv jsou jen dvě na světě v rámci korporace TEVA a to v Opavě a v Itálii? Co to jsou generická léčiva? Kdo to byl Gustav Hell? Odpovědi na tyto otázky a spoustu dalších informací získali studenti chemických seminářů ze třetích ročníků, kteří se v úterý 14. 3. zúčastnili exkurze do firmy TEVA.

Číst celý příspěvek