Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Exkurze

Bádali jsme s 1. A a biologickým seminářem

V pondělí 26. 6. 2017 se na badatelskou cestu ke Stříbrnému jezeru vypravila třída 1. A v doprovodu třídní Hanky Bartošíkové, učitelky přírodopisu Bláži Gebauerové a zastupující koordinátorky EVVO Báry Bitomské a studentek BiS. Celou cestu jsme pojali soutěživě. Třídu jsme rozdělili do 6 skupin, každá dostala krabičku a sáček ke sběru rostlin a drobných živočichů, kartičku a tužku.

Číst celý příspěvek

1.D se vydala po stopách J. A. Komenského

19206228_1363958287034570_1143856036_nV úterý 13. 6. 2017 se naše třída vydala za poznáním do Muzea Komenského v Přerově.

Mimo hlavní expozice o školství a výuce jsme se podívali také do pravěku či na rozsáhlou sbírku hmyzu od Ladislava Hudečka, obsahovala přes 22 tisíc jedinců. Rovněž jsme zhlédli výstavu minerálů a krojů

Číst celý příspěvek

1. B na cestách za poznáním krás jižní Moravy

V termínu 15. – 16. 6. 2017 se uskutečnila přírodovědná exkurze po okolí Valtic a Lednice. V rámci správného „výletu“ byli studenti ubytováni ve stanech, jejich vyučující, Mgr. Blažena Gebauerová a Mgr. Barbora Bitomská, zvolily pohodlnější variantu a to ubytování v budově hned naproti „stanového městečka“. Studenti byli dostatečně daleko, aby měli krapet soukromí, ale zároveň blízko, aby jejich vyučující měly přehled o tom, co se pod okny budovy děje.

Číst celý příspěvek

A zase jsme stopovali Jana Amose Komenského

V pátek 9. 6. se 1. C a 2. C vydaly do Přerova do muzea Komenského. Zhlédli jsme zde archeologickou expozici a dále jsme „virtuálně“ pokračovali do doby Jana Amose Komenského a tehdejšího školství.

Číst celý příspěvek

SCIENCE GAMES

Je to soutěž, které se může zúčastnit každý žák 1. – 9. třídy ZŠ z celé České republiky. Připravili ji Veletrh vědy Akademie věd České republiky, Mobilní planetárium, IQ landia Liberec, Techmania Plzeň, Pevnost poznání Olomouc, Altenátor Třebíč. Cílem soutěže bylo najít nejzdatnější žáky s předurčením k vědecké kariéře. To je super! Další super je, že se jí zúčastnili i naši žáci, z nichž Martin Fof (3. A), Barbora Martikánová (2. A), Barbora Zezulová (1. A) obsadili v krajském kole vynikající 2. místa v soutěžních kategoriích a postupují do celostátního kola. Koná se dne 8. 6. 2017 v Praze. Blahopřejeme jim a držíme ve finále palce!