Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

O škole:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Napsali o nás

V této rubrice pro Vás přetiskujeme články, které o naší škole vyšly v médiích.

Naše matematická hvězda přivezla stříbro ze Švýcarska

Dívčí MO, 2017Přední místa v celostátních i mezinárodních kolech Matematické olympiády obsazují téměř výhradně chlapci, proto byla zřízena obdoba této soutěže jen pro dívky, a to Evropská dívčí matematická olympiáda (EGMO – The European Girls’ Mathematical Olympiad). Naše studentka Lenka Kopfová se jí letos zúčastnila již podruhé, loni přivezla bronz z Rumunska a letos již dosáhla na stříbrnou medaili ve švýcarském Zürichu. Lence k tomuto obrovskému úspěchu gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme jí v dalších letech zlato.

Autorka příspěvku: Mgr. Monika Klapková

Astroškolička na Slezské univerzitě

Ústav fyziky FPF Slezské univerzity v Opavě ve spolupráci s Mendelovým gymnáziem letos obnovil tradici „Školičky moderní astrofyziky“. Tento vzdělávací seminář určený studentům středních škol se zájmem o fyziku se konal v pátek 17. června 2016 a tvořily jej tři přednášky. První byla zaměřena na paradoxy teorie relativity, druhá rekapitulovala vývoj kosmologie (byla přednesena zahraničním doktorandem Ústavu fyziky v anglickém jazyce) a třetí přednáška seznámila studenty s objevem gravitačních vln. Akce se zúčastnilo celkem 45 studentů z gymnázií v Opavě, Ostravě, Bílovci a Olomouci.

Číst celý příspěvek

Že by student Mendláku? Budoucí prezident z Kravař?

Dopisoval si s prezidenty, už když mu bylo deset let. Nyní je mu sedmnáct, stále je v kontaktu s politickými špičkami celé Evropy a dostal dokonce osobní pozvánku na recepci, která se pořádala na ruském velvyslanectví v Praze u příležitosti Dne vítězství. Petr Vilášek z Kravař je neobyčejný mladík, který míří od raného dětství do vysoké politiky a nikdo by se nemohl divit, kdyby se stal jednou i žhavým prezidentským kandidátem.

Číst celý příspěvek

Virtuální brýle

http://www.regionopavsko.cz/2015/03/23/opava-muze-byt-prvni-na-svete-uspeji-papirove-virtualni-bryle/

I televize zaznamenala, jak podporujeme charitu

V rámci Potravinové sbírky, jejímž hlavním organizátorem byla Slezská univerzita, naše gymnázium vytvořilo samostatné sběrné místo. Jak studenti, tak učitelé dokázali, že jim není lhostejný osud lidí, kteří tuto pomoc potřebují. Vybrali jsme značné množství trvanlivých potravin. A zde se můžete podívat na důkaz – odkaz. Čas 7.10