Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Nezařazené

Zlepši si techniku

Také v letošním školním roce se na našem gymnáziu našli mladí popularizátoři vědy, kteří byli schopni svým spolužákům během 4 minut vysvětlit a ukázat nějaký chemický, fyzikální nebo matematický problém. Ti nejlepší z nich se utkají ve finále soutěže na VŠB v Ostravě-Porubě v pondělí 24. dubna. A kdo bude tedy naše gymnázium reprezentovat?

Číst celý příspěvek

Španělsky? V pohodě!

Tak to si po dnešním soutěžním klání mohou klidně říci dvě studentky našeho gymnázia. Zúčastnily se totiž krajského kola Olympiády ve španělštině na bilingvním česko-španělském Gymnáziu Hladnov v Ostravě. Za mladší kategorii soutěžila druhá v pořadí ze školního kola Adéla Kavalová (5.A), která přestože jela na zkušenou, obsadila velmi pěkné 7. místo. Ve starší kategorii reprezentovala naši školu zkušená a úspěšná účastnice jazykových soutěží Linda Pěluchová (8.A). A opět nezklamala, když obsadila vynikající třetí příčku a prokázala tak, že její španělština je na opravdu vysoké úrovni. Oběma studentkám upřímně blahopřejeme!

Pomáhali jsme vážně nemocným dětem

Možná si to neuvědomujeme, ale všude kolem nás je spousta dětí, které jsou vážně nemocné, i když to tak na první pohled nemusí vypadat. Jejich rodiny jim obětují vše, ale léčby těchto nemocí jsou velmi nákladné. Proto jsme se rozhodli, že podpoříme společnost Život dětem, která pomáhá těmto rodinám a zúčastníme se veřejné sbírky tzv. „Srdíčkových dnů“. V úterý 21. 3. jsme se vydali do ulic Opavy se zásobou drobných předmětů s logem usměvavého sluníčka, které jsme prodávali a tím získávali peníze pro tyto nemocné děti. Lidé byli velice vstřícní, a tak nám skoro nic nezůstalo. Peníze jsme odeslali a doufáme, že pomohou těm, kteří to nejvíc potřebují.

Julie Chalupová 2.C

Z české zimy do francouzského jara

Třicet dva studentů Mendelova gymnázia a tři stateční (Moravcová, Kolářová, Kuček) posílají pozdrav ze spřátelené školy v La Cote St Andre, kde se účastní týdenního výměnného pobytu v rámci projektu Sport a zdraví. Dnešní den byl více jarní než zimní, což nás ale neodradilo od běžkování a sněžnic. Máme toho spoustu za sebou a ještě více před sebou – návštěvu Lyonu, jazykové lekce, den s rodinami i zumbu v tělocvičně.