Oznámení

Přijďte si zahrát japonské šachy shogi a dobutsu

Hledáme pomocníky do vedení kurzu i aktivní hráče, každé pondělí od 16:30 do 18:00.

Navazujeme na tradici výuky a propagace japonských šachů shogi a dobutsu v Opavě, započatou zejména díky absolventům MGO Ondřeji Bočkovi a Janu Štohanzlovi Od září 2019 sady shogi a dobutsu jsou volně k dispozici v hodinách pro veřejnost v centru SLU Brain Fitness. Všechno je zdarma a bez registrace.

Číst celý příspěvek

Sportovní úspěch

20170520_154220O mimořádný sportovní úspěch se v sobotu 20.5.2017 v Bělé pod Pradědem postaral student Mendelova gymnázia – David WITTEK. Na Mistrovství České republiky v běhu do vrchu dokázal v juniorské kategorii na trati 9 500m s převýšením 913m a cílem na Šeráku zvítězit, a stal se tak juniorským mistrem ČR v této disciplíně. Tímto vítězstvím si vybojoval i nominaci na Mistrovství Evropy v běhu do vrchu, které proběhne ve slovinském Kamniku 8.7.2017.
Autor příspěvku: Ladislav Král, trenér, Sokol Opava

Sny se občas plní aneb výsledky okresní ho přeboru škol v šachu

sachy-16–1–2Den 9. prosince je toho důkazem. Již v ranních hodinách se naši šachisti vydali do klubovny SK. Slezanu Opava, tradičního hostitele turnaje. Po dokončení prezentace vždy zbývá chvilka času, abychom usedli k šachovnicím a procvičili své hrací dovednosti, ani dnes tato možnost nezůstala nevyužita. Letos poprvé byl místo systému týmových zápasů preferován styl turnaje jednotlivců, znamenalo to však, že představitelé jednoho týmu mohli být postaveni proti sobě. Byl to boj, turnaj nabídl mnoho strhujících partií, při kterých se tajil dech. Všichni hráli na hranici svých možností.

Předvánoční šachový turnaj 2015

Dne 22. 12. se konal na naší škole již tradiční Předvánoční šachový turnaj. Hrálo se ve dvou kategoriích. V sedmičlenné skupině mladších žáků zvítězil Kristián Havel 3.A, druhé místo získal Michal Pavlíček 2.A, třetí místo vybojoval Marek Chwistek 1.A.

V devítičlenné skupině starších žáků se stal vítězem Rostislav Matuška 5.A, na druhém místě Nikola Lubojacký 8.A a třetí místo získal David Pavlík 5.A.