Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Parlament MGO

Maraton psaní dopisů na MGO

Ve čtvrtek 18. 12. se na naší škole konal Maraton psaní dopisů, který pro Vás připravil Parlament MGO pod hlavičkou OZDM. Maraton psaní dopisů je akce Amnesty International, která se snaží podpořit neprávem trestané vězně. V letošním ročníku byl vybrán případ Edwarda Snowdena, jehož dopisy putovaly do Bílého domu k rukou Baracka Obamy. Z Mendelova gymnázia odešlo celkem 17 dopisů. Krom naší školy se letos do akce zapojila i Obchodní akademie, Slezská univerzita, ale také kavárna Alternativa. Nakonec se z Opavy podařilo odeslat na 113 dopisů. Všem zúčastněným děkujeme!

Autorka příspěvku: Karolína Konarská, 1.D

Studenti studentům – uskutečnili jsme 1. přednáškový den

Bylo to příjemné předvánoční setkání. V úterý 20. prosince celkem 12 studentů školy přednášelo svým spolužákům o tématech, která je nějakým způsobem oslovují a na jejich seznámení není čas během škol. roku. Pozvání přijali také tři významní hosté. Wael Yakoub ze Sýrie, Jordan Crawford z Jamajky a Radek Šabatka, bývalý student MGO, který dnes studuje na mezinárodní škole UWC v Německu.

Číst celý příspěvek

Vánoční přednáškový den

14424034_1177900855618382_1356812695_oRádi byste zažili výuku jinak? Pokud ano, využijte společně s námi krásný předvánoční čas a přijďte se podívat na zajímavé přednášky, které si pro Vás studenti Mendelova gymnázia připravili. Zároveň se můžete těšit na workshopy zahraničních hostů, tentokrát pro změnu v angličtině. Pokud budete mít zájem, oznamte, prosím, svou účast třídních učitelů. Budeme se na Vás těšit v úterý 20. 12. během celého dne jak ve fyzikální, tak chemické posluchárně. Harmonogram přednášek je k nalezení na plakátech vyvěšených ve škole či níže. Těšíme se na Vás!

prednaskovy-den

Charitativní sbírka proběhla opět úspěšně

img_5383Dne 5. a 6. 12. se na naší škole již tradičně uskutečnila veřejná charitativní sbírka pro Opavský azylový dům Samaritán, tentokrát i v rámci projektu Hrdá škola. I tento rok jsme se setkali s velkým zájmem pomoci. V závěru se nám podařilo během dvou dnů nashromáždit neuvěřitelných 31 krabic a 15 pytlů plných oblečení a hraček, které pomohou nejednomu člověku, který nemá tolik štěstí, jako my. Pokud jste ale sbírku nestihli, nezoufejte, oblečení schovejte a můžete je darovat potřebným příští rok.Nejúžasnější na naší sbírce je, že přesně víme, komu je adresována a má konkrétní odběratele. Poděkování patří jak všem dárcům, tak také dobrovolníkům, kteří s organizací pomáhali.

Autor příspěvku: David Pavlík, 6. A