Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Projekty

Exkurze na Stříbrné jezero

V pátek 23. 6. 2017 skupina studentů 1. D spolu s Mgr. Petrem Kotrlou a Mgr. Milanem Kořínkem podnikla jednu ze dvou závěrečných exkurzí na Stříbrné jezero v Opavě. Tato botanická exkurze je součástí projektu Badatelský deník.

Číst celý příspěvek

„Badatelský deník“ v týDENÍKU

bad_den_region_opavS projektem „Badatelský deník“ se blížíme do finále. Před námi je již jen exkurze na Stříbrné jezero v Opavě a zpracování vzorků z tohoto terénního cvičení.

O tom, jak projekt probíhal a co bylo jeho součástí, se můžete dočíst v článku RNDr. Rostislava Herrmanna, který vyšel v týdeníku REGION OPAVSKO.

Tímto děkujeme všem studentům a kolegům, kteří se aktivně zapojili do tohoto projektu a Moravskoslezskému kraji, který nás v tomto projektu finančně podporoval.

Přeměna odpadů na zdroje

15. června se dva členové z celkem čtyřčlenného týmu vydali do Prahy na slavnostní vyhlášení prvního ročníku soutěže „Přeměna odpadů na zdroje“. Samotná soutěž spočívala v tom, že náš tým měl vyrobit jakoukoliv užitečnou nebo dekorativní věc z již nepotřebných surovin, tj. odpadů. My, jmenovitě Honza Dehner, Adam Kašpárek, Sára Svobodová a Klára Tvarožková ze 7.A, jsme se rozhodli sesbírat několik PET lahví a po nastříhání jsme z nich zhotovili univerzální barevný závěs.

Pořadatelům soutěže a hodnotitelům se náš vynález líbil, a tak jsme byli pozváni na již zmíněné slavnostní vyhlášení, které se konalo v reprezentativních prostorách Valdštejnského paláce Senátu ČR v Praze. Na vyhlášených prvních třech příčkách jsme se sice neumístili, dostali jsme ale čestné uznání, občerstvení a celou akci jsme si užili.

Autor příspěvku: Honza Dehner, 7.A
Diplom rolety z PET, 2017

Výstava k projektu „Badatelský deník“

MS_kraj_logo-538×165

V rámci projektu Badatelsky deník, který získal finanční podporu z Moravskoslezského kraje, došlo k vytvoření autorského díla vyučujících a studentů MGO.

Spojením trpělivé práce kantorů a studentů vznikly pracovní listy z laboratorních pozorování, která proběhla v biologických seminářích, ekologickém kroužku, hodinách biologie a v jednorázových cílených laboratorních cvičeních. Tyto listy obsahují autorské mikrofotografie, vědecké ilustrace a textovou část s teoretickými informacemi ke zpracovanému tématu.

Číst celý příspěvek