Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Sport

Malá Morávka

Babí léto na sebe nechávalo čekat, přesto se 6. A rozhodla strávit tři zářijové dny v přírodě Jeseníků. V deštivých dnech se věnovali její žáci mykologii, jako úkol do biologie se k focení hodily i muchomůrky. Při této činnosti museli mírně posilovat, což se hodilo při turistickém výletu do Karlovy Studánky. Naopak duševní síly si účastníci exkurze změřili v rámci kvízů a her. Nejen díky skvělému zázemí dobře zvoleného penzionu tak byli všichni s náplní společně stráveného času jistě velmi spokojeni.

Atletky MGO zvítězily v krajském finále

Středoškolský atletický pohár je každoročně pořádaná soutěž družstev středních škol, ve které o konečném umístění rozhoduje každý bod ze sedmi atletických disciplín. Okresní kolo proběhlo ve středu 22. 9. 2017 na Tyršově stadionu. Zde naši chlapci zvítězili a dívky byly druhé. Obě družstva se tím kvalifikovala do krajského finále, které se konalo v úterý 26. 9. 2017 opět v Opavě. V tomto nesmírně dramatickém souboji družstev se našim atletkám povedlo vytvořit si hned několik osobních rekordů, výrazně vylepšily svůj bodový zisk z okresu a nechaly za sebou všechny své soupeřky z celého kraje. Naše reprezentantky tak vybojovaly pro naši školu krajské zlaté medaile a tím i postup do celorepublikového finále!

Číst celý příspěvek

Vyhráli jsme okresní kolo přespolního běhu

V úterý 12. 9. se v Opavě kolem Stříbrného jezera konalo okresní kolo přespolního běhu. Družstvo naší školy v chlapecké kategorii vybojovalo zlaté medaile a postoupilo do krajského finále.

Získali jsme 2 zlaté v okresním kole beachvolejbalu

7. září získali naši beachvolejbalisté první medaile tohoto roku. Dvojice Rozálie Lahutová, Petra Reichertová i Jakub Henzl s Richardem Masařem potvrdily své postavení a okresní kolo vyhrály.

Naši volejbalisté přivezli medaile z republikového finále

Velkého úspěchu dosáhli naši beach volejbalisté Jakub Henzl, Lukáš Kittel, Ondřej Muroň a Richard Masař. V krajském kole porazili všechny soupeře a ve finále si dali přátelský souboj o první místo. Úspěšnější byli ti zkušenější, tedy Kuba s Lukášem. Oba páry si však zajistily postup na republikové finále v Praze. Na Strahově obsadili Ondra s Richardem deváté místo a Kuba s Lukášem po velkém boji prohráli pouze s reprezentanty České republiky a přivezli do Opavy bronzové medaile. Gratulujeme!