Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Výuka

Hodiny moderní chemie

O tom, že chemie je věda zábavná a zajímavá a nejsou to jen nudné vzorečky a chemické rovnice, se přesvědčili naši studenti 1. ročníků a 3. A, kteří se ve středu

14. 6. zúčastnili tzv. Hodiny moderní chemie.

Číst celý příspěvek

Výstava k projektu „Badatelský deník“

MS_kraj_logo-538×165

V rámci projektu Badatelsky deník, který získal finanční podporu z Moravskoslezského kraje, došlo k vytvoření autorského díla vyučujících a studentů MGO.

Spojením trpělivé práce kantorů a studentů vznikly pracovní listy z laboratorních pozorování, která proběhla v biologických seminářích, ekologickém kroužku, hodinách biologie a v jednorázových cílených laboratorních cvičeních. Tyto listy obsahují autorské mikrofotografie, vědecké ilustrace a textovou část s teoretickými informacemi ke zpracovanému tématu.

Číst celý příspěvek

A zase jsme stopovali Jana Amose Komenského

V pátek 9. 6. se 1. C a 2. C vydaly do Přerova do muzea Komenského. Zhlédli jsme zde archeologickou expozici a dále jsme „virtuálně“ pokračovali do doby Jana Amose Komenského a tehdejšího školství.

Číst celý příspěvek

Zahráli jsme si na paleontology

V závěru našeho učiva geologie ve třídě 4. A jsme si mohli vyzkoušet, jak se hledají a jak vypadají fosílie. V jednom laboratorním cvičení jsme vyráběli sádrové otisky zkamenělin, které máme ve školní sbírce. Nejvěrněji vypadaly otisky povrchu kmene stromovitých plavuní rodu Sigillaria a Lepidodendron, který dosahoval výšky až 40 m a měl průměr kmene 2 m.

Číst celý příspěvek