Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

UWC, můj další životní krok

Dne 15. 3. 2015 jsem se zúčastnil 3. kola výběrového řízení na studium na prestižních školách United World College, které se konalo v Praze. Do kola třetího, jsem postoupil přes kolo první, ve kterém bylo na počátku 70 zájemců z řad studentů. Podmínkou bylo odeslání strukturovaného životopisu, anglické a české eseje aj. Po splnění těchto požadavků jsem postoupil do kola druhého, které trvalo jeden celý náročný den. Výběrový proces byl rozdělen na pět částí – skupinová prezentace, pohovor v angličtině a češtině, diskuse na obecná politická témata a týmové hry. Po celou dobu porota sledovala všechny uchazeče individuálně, jak se daný uchazeč zapojuje do kolektivu, jak umí komunikovat a spolupracovat. Přes kolo druhé jsem k mému milému překvapení postoupil do kola třetího, jehož obsahem byl pohovor s rodiči a rozhodnutí, na jakou školu bych měl jít studovat.

Od okamžiku odeslání mé přihlášky jsem měl přání jít studovat do Německa, a to konkrétně do Freiburgu na UWC Robert Bosch College… A tento sen se mi splnil. Poslední dva roky svého středoškolského života strávím v prostředí školy UWC a budu mít možnost studovat v mezinárodním prostředí.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří mé úsilí podpořili, mým přátelům a hlavně mé rodině. Chci a musím poděkovat i Mendláku, který mi za těch 6 let dal tolik zkušeností, vědomostí a prožitých chvil, na které nikdy nezapomenu. Za tu dobu jsem i pochopil, že naše škola je skutečně výjimečná. I když asi každý z nás to bude brát trochu jiným způsobem, nabízí nám, všem studentům, obrovské příležitosti, jak se seberealizovat. Ovšem je opět jen na nás, zdali toho využijeme…

Autor příspěvku: Radek Šabatka, 6. A

Skip to content