Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Máme stříbro z krajského kola frisbee

Ve středu 12.10.2016 se naše škola zúčastnila Středoškolského poháru v méně známém sportu Ultimate Frisbee. Toto krajské kolo se konalo v Ostravě – Zábřeh. V turnaji jsme se probojovali až do finále bez jediné porážky. Své přemožitele jsme našli až ve finále. Odvezli jsme si tak diplom za druhé místo.

Naši studenti si dokázali, že ve hře tohoto sportu už nejsou úplní nováčci. Školní tým MGO byl složen z hráčů a hráček, kteří v minulém školním roce pravidelně docházeli do sportovního kroužku MGO, který se tomuto sportu věnuje (vyučuje Mgr. Kuček). S umístěním jsme byli velmi spokojeni, protože celkový vítěz (gymnázium Bohumín) měl v týmu 4 hráče, kteří hrají českou ligu (dospělých), někteří hrají i v juniorské reprezentaci ČR. I s tímto velezkušeným týmem jsme ve finále dokázali držet krok. Skóre bylo napínavé do posledních vteřin. Soupeř vedl ve finále 6:5 a náš tým se pokoušel o vyrovnání. Zkušení protivníci ale naši snahu o zdramatizování finále ubránili a z protiútoku skórovali na konečných 7:5.

Od listopadu opět začnou tréninky ve velké tělocvičně. Budeme se scházet každou středu od 15:25 –17:00. Všichni, kdo si chcete vyzkoušet tento zajímavý sport, neváhejte a přijďte!

Mgr. Martin Kuček