Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Pangea – v evropské matematické soutěži jsme zabodovali

Vyhodnocení soutěže Pangea potěšilo všechny v komisi matematiky, neboť v konkurenci celého kraje se skvěle umístilo 6 našich studentů, kteří pojedou reprezentovat Moravskoslezský kraj do Prahy. Z primy je to Jan Vítek, který byl 1. v kraji, ze sekundy byl nejlepší František Urbiš, který byl třetí v celé ČR, na 4. místě v kraji skončil Martin Boček a Jan Vilč se umístil na pěkném 6. místě. Z kvarty nás pojedou reprezentovat Katka Válková a Markéta Pernicová, obě skončily v kraji na 2. místě.

A ještě pár slov k samotné soutěži:

Soutěž organizuje Meridian International School s.r.o. se sídlem v Praze 8. Soutěž vznikla za účelem sjednotit a propojit milovníky matematiky, kteří v ní našli nejen užitek, ale především potěšení ze zkoumání a řešení různých matematických problémů. Pangea si rovněž dává za úkol porovnat znalosti žáků a studentů v různých zemích celého světa, byla založena v roce 2007 v sousedním Německu a účastní se jí na 500 000 žáků z 18 zemí Evropy.

Pangea je určena žákům 6. – 9. tříd základních škol a odpovídajícím ročníkům gymnázií. V letošním roce se do soutěže přihlásila naše škola již potřetí a zúčastnili se jí všichni žáci nižšího gymnázia.

Všem postupujícím gratulujeme a přejeme jim štěstí ve finále, které se koná na půdě Karlovy univerzity 5. 5. 2017.