Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Zlepši si techniku

Také v letošním školním roce se na našem gymnáziu našli mladí popularizátoři vědy, kteří byli schopni svým spolužákům během 4 minut vysvětlit a ukázat nějaký chemický, fyzikální nebo matematický problém. Ti nejlepší z nich se utkají ve finále soutěže na VŠB v Ostravě-Porubě v pondělí 24. dubna. A kdo bude tedy naše gymnázium reprezentovat?

V kategorii týmů ZŠ byla největší konkurence. Na prvním místě se umístily hned dva týmy: Adam Pavelka, Michal Pavlíček a Vojtěch Olšr ze 3. A třídy s pokusem Zmrzlina za pár minut a Vojtěch Krobot, Johan Paul a Robin Grussmann ze 4. A třídy s vystoupením Teleshopping. Na druhém místě skončili Dan Kašpárek a David Langer ze 3. A s kulinářským vystoupením a přípravou kaviáru a třetí a také postupující tým je ze 4. A ve složení Barbora Harasimová, Eva Šupolová a Gabriela Halfarová, které vyizolovaly DNA z banánu a vystoupily se scénkou Střet generací.

V kategorii jednotlivců ZŠ se na prvním místě umístila Veronika Poustková s homopolárním motorem, na druhém místě Šimon Benš s vysvětlením matematických vzorců a na třetím místě Jakub Hronek s problémem pravděpodobnosti. V kategorii jednotlivců SŠ je jediný postupující finalista a to Daniel Balhar z 4. D třídy s problémem vyhledávání nejbezpečnějšího dopravního spojení. V kategorii týmů SŠ postupují studenti ze 2. B třídy a to Marek Churavý, Michaela Machovská, Markéta Hloušková a Lucie Kubínová s problémem indukčních efektů v organické chemii. Výkony všech studentů hodnotila odborná studentský porota ve složení Tomáš Vlček, 4. D, Daniel Balhar, 4. D, Klára Obrusníková, 7. A, Jan Dehner, 7. A a Matěj Jakubec, 3. C

Děkujeme všem účastníkům soutěže a všem postupujícím finalistům budeme v pondělí 24. dubna ve finále na VŠB držet palce, ať je jejich vystoupení pěkné, jasné, srozumitelné, zábavné a věcně správné. A o to nám jde, aby naše menší i větší studenty věda bavila.

příspěvek připravila: Mg. Zdeňka Hanzliková