Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Naši žáci vybojovali první a druhé místo v olympijském víceboji

OVOV Opava – 2017 – medailistéVe středu 19. 4. 2017 bylo pořádáno pod patronací olympijské vítězky Šárky Kašpárkové okresní kolo soutěže Sazka olympijský víceboj. Hned první účast naší školy v této soutěži proměnili naši žáci Tereza Kunčíková (1.A) a Ondřej Kunčík (1.A) ve výrazný úspěch. Oba nejen postoupili do krajského kola, ale Terezka dokonce z prvního místa ze všech dívek ročníku 2004 v okrese. Ondřej se umístil mezi chlapci v okrese na druhém místě.

Co je Sazka olympijský víceboj ?

Všem, kdo mají chuť soutěžit, a především sportovním talentům ve školách, pomáhá v rozvoji Sazka Olympijský víceboj, jehož součástí je Olympijský odznak – OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů). Vznik tohoto odznaku iniciovali dva slavní čeští olympionici, desetibojaři Robert Změlík a Roman Šebrle.

Žáci plní v rámci této části projektu devět disciplín a k tomu jednu ze tří volitelných. Na základě zlepšování výkonů mohou získat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky. Ti nejnadanější mladí sportovci se přes okresní a krajská kola mohou probojovat až do republikového finále, kde se setkají s desítkami olympioniků a sportovních osobností a zažijí neopakovatelnou atmosféru velké sportovní akce.

Letošní okresní kolo bylo ovlivněno hustým sněžením. Kromě běhu na 1000 metrů byly ostatní disciplíny přemístěny do tělocvičny. Přesto žáci MGO překonali v některých disciplínách hranici 1000 bodů, což patří k excelentním výkonům.

Oficiální výsledky okresu Opava naleznete zde.

Oficiální výsledky z celé republiky jsou zde.

 

Gratulujeme a držíme palce v krajském kole!

Skip to content