Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Měli jsme v Martině šťastnou třináctku

 

Ve dnech 23.–25. října se zhruba 40 žáků, účastnilo výměnného pobytu do slovenského města Martin. Šlo již o 13. setkání nás, studentů Mendelova gymnázia, se studenty z martinského gymnázia Josefa Lettricha. V duchu „třináctky“ probíhaly také celé tři dny.

Byl pro nás připraven program jak kulturně obohacující, tak sportovní. Zjistili jsme například proč je pátek 13 brán jako nešťastný a jak se nazývá strach z čísla 13. Také jsme si vyzkoušeli zajímavé sportovní aktivity, které byly pro některé z nás úplnou novinkou.

I my jsme si pro slovenské studenty, kteří nás ubytovávali připravili program se stejným tématem. Ukázali jsme jim „Třináct důvodů, proč navštívit Opavu“ a nechali jsme je si zasoutěžit v kvízu, který se netýkal ničeho jiného než čísla 13. V našem volném čase jsme si byli společně prohlédnou Slovenskou národní knihovnu, která se nachází v Martině a také Slovenské komorné divadlo, taktéž v Martině. V obou těchto prostorách jsme měli možnost si nejen poslechnout teorii, ale také si vše prohlédnout v praxi.

Myslím si, že byl program opravdu pro každého, protože si v něm každý mohl najít to, co ho baví. Navíc jsme zase potkali nové lidi a zažili spoustu skvělých věcí. Těšíme se na příští rok, až budeme moct seznámit studenty martinského gymnázia s Opavou a naší školou a doufáme, že se k nám přidáte.

Autorka příspěvku: Adéla Chlebusová