Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Kam se poděli nejsilnější šachisté v okresu? Na Mendelovo gymnázium!

Okresní přebor škol v šachu: Vloni jsem napsal, že jednotlivé partie jsou jako kapitoly, jež dohromady dávají příběh. Některé se nikdy nenaplní. My však píšeme již druhým rokem úspěšné pokračování. Už podruhé za sebou si náš tým ve složení Karel Chwistek, Kristián Havel, Marek Chwistek, Rosťa Matuška a Michal Pavlíček vybojoval svou právoplatnou účast v krajském přeboru škol. A zatímco před rokem jsme pokračovali z druhého místa, letos za námi s velkým odstupem zůstala veškerá konkurence.

Naši šachisté se nemohou chlubit epickými cestami do vzdálených zemí, o kterých slýchávám z vyprávění ostatních studentů ani pobyty v luxusních hotelech či nablýskanou řadou trofejí, pohár který jsme inkasovali za náš letošní počin je první po řadě let, přesto pokaždé, když usednu pod záštitou naši školy za šachovnici pociťuji neskonalou hrdost, za to, že můžu říct, jsem z Mendelova gymnázia. A dělá mi radost, že se nám daří obhajovat dobré jméno naší školy. Jsme nejlepší, já to vím a svět by se to měl dozvědět také. Slibuji, že to není naposledy, co píši článek ku příležitosti úspěchu našich šachistů, a že náš příběh bude ještě úspěšnější než ten předchozí. Držte nám palce!

autor příspěvku: Kristián Havel