Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

TŘÍDÍM! TŘÍDÍŠ? TŘÍDÍME!!!

Cílem dalšího projektu studentů ekologického semináře je zvýšit zájem o třídění odpadu na naší škole. Prvotním impulzem byla nespokojenost s přístupem některých „mendláků“ k roztřídění základního odpadu. Opakovaně jsme navštěvovali jednotlivé třídy ještě předtím, než byly koše vysypány a dokumentovali si jejich obsah. Pocity z jednotlivých tříd byly smíšené.

 

Nejčastěji se chybně vyhazovaly PET lahve, listy papíru z písemek, svačinové sáčky, hliníkové obaly (víčka od mlíček a jogurtů, alobal), obaly od cukrovinek, tužky nebo nefunkční propisky. Jak je na tom koš vaší třídy, se můžete přesvědčit při pohledu na nástěnku vedle biologického kabinetu, kde jsou umístěny fotografie.

V nejbližších dnech se na facebookovou stránku MGO INFO vloží „třídící dotazník“ (zvlášť pro nižší a vyšší gymnázium). Budeme velmi rádi, když si jej pročtete a vyplníte. Výsledky dotazníkového šetření vyhodnotíme a seznámíme vás s nimi.

Do jednoho měsíce bychom rádi ke dvěma stávajícím košům (žlutý – plast a hnědý – směsný odpad) přidali do každé třídy ještě papírovou krabici (pouze pro odpad z papíru, který není silně znečistěný, mastný nebo voskovaný). Než se tak stane, bude dobré, když se co nejdříve zaměříme na rozlišení plastového odpadu a toho zbylého. Pokud to tak neuděláme, můžeme se stát svědkem situací, kdy paní uklízečky budou nuceny házet odpad z obou košů do jednoho pytle. Není jejich chybou, že se nesnažíme více třídit, zvlášť když k dnešnímu dni máme ve svých třídách na výběr pouze ze dvou košů. Nemůžeme očekávat, že se budou přehrabovat v našich odpadcích a dělat za nás to, co bychom měli dělat my. Otázka je, jestli nechceme nebo neumíme vhodit odpadky do správného koše. S tím druhým můžeme pomoci my. Ve třídách budou nápomocné plakátky „kam s tím.“ První krok je tedy na nás. Naučme se správně využívat oba koše. Přispějme k ochraně životního prostředí alespoň touto cestou. Buďme aktivnější EKOškolou.

Skip to content