Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

V Pardubicích na Chemiklání se nám dařilo

V pátek 9. února se na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice konala soutěž Chemiklání. Náš tým, pojmenovaný po významném chemikovi, dvou zajímavých plynech a jedné fiktivní částici, tedy Klub přátel Fritze Habera, čpavku, chloru a pětivazného uhlíku, se umístil ve velké konkurenci týmu z Česka i Slovenska na 4. místě.

Tým ve složení Anna Skřontová, Jan Stoklasa, Tomáš Wolf (všichni 2. D), Jana Hromadová (6. A) a Karel Chwistek (1. C) si dokázal poradit s úlohami obecné, analytické, anorganické i organické chemie a dokonce i s úlohami z oblasti biochemie na výbornou a vybojoval zasloužené 4. místo se ziskem 89 bodů.

Všichni jsme si domů do Opavy dovezli mimo skvělých zážitků a cenných zkušeností, také informace o nebezpečné sloučenině DHMO, která je například součástí kyselých dešťů, zatím každý kdo ji požil, tak zemřel a dokonce i když si umyjete své ruce vodou tak tahle chemikálie stále na nich zůstává. Že stále nevíte, o jakou chemikálii se jedná? Zeptejte se kteréhokoliv člena týmu, on vám rád odpoví…

 

Autor příspěvku: Jan Stoklasa (kapitán družstva)