Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

OPAVSKÝ DEN ZEMĚ S MGO

Den Země je celosvětový svátek, který se každoročně slaví 22. dubna. V tento den si více než miliarda lidí připomíná různými způsoby ekologické dopady lidské činnosti na životní prostředí. Den Země je tak svátkem, který slaví lidé na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost. Naše škola se každým rokem do oslav Dne Země zapojuje hned několika aktivitami. Tyto aktivity nejsou pevně spjaty pouze s datem 22. dubna.

Například 11. dubna proběhla na půdě naší školy beseda s paní Danou Němcovou z Nadace Olgy Havlové. Paní Němcová nám přiblížila činnost nadace a osobnost paní Havlové. Beseda navazovala na zasazení třešně velkokvěté na náměstí Slezského odboje. Tato třešeň je jedním z 85 stromů dobré vůle, které byly vysázeny po celé ČR. Touto cestou se symbolicky uctila památka paní Havlové u příležitosti výročí jejích nedožitých 85. narozenin.

Druhá aktivita proběhla 20. dubna. Jednalo se o akci, kterou jsme připravili pro MŠ Kravaře – https://www.mgo.opava.cz/2018/04/23/den-zeme-pro-ms-kravare/.

22. dubna jsme spolupracovali na oslavě Dne Země, kterou uspořádal Magistrát města Opavy v Janáčkových sadech a na náměstí Osvoboditelů. Této události se zúčastnila řada organizací, mezi kterými nechyběly mateřské, základní a střední školy Opavy. I my jsme zde měli své stanoviště. Náplň byla obdobná tomu, co probíhalo na pátečním DZ pro mateřskou školku. Vzhledem k věkové struktuře návštěvníků této opavské akce jsme přidali i několik nových aktivit.

Společně s paní Bitomskou se návštěvníkům věnovali vybraní studenti třídy 2. B (skupina CO2 ligy). Děti jsme zabavili „potravními úkoly“, pozorováním preparátů v mikroskopu či skládáním orgánů do biologického modelu. Dospělé jsme „zpovídali“, abychom zjistili, jak jsou spokojeni s ekologickou činností města Opavy. Zajímali jsme se o to, co lidem z ekohlediska v Opavě chybí, co by rádi změnili, co považují za největší ekologický problém města. Chtěli jsme se dozvědět i to, s jakou ekologickou činností jsou naopak spokojeni.

Díky krásnému jarnímu počasí a bohatému programu všech zapojených organizací se akce vydařila. A my již nyní přemýšlíme, čím zaujmeme návštěvníky příští školní rok.

 

Barbora Bitomská

Skip to content