Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Gymnázium v Martině mělo narozeniny

V polovině června jsme navštívili gymnázium Jozefa Lettricha v Martině, kde jsme byli pozváni, abychom se zúčastnili slavnostní Akademie k 25. výročí založení partnerského gymnázia.

Přijetí bylo jako vždy velmi milé, Akademie se spoustou vystupujících úžasná, nadšení studentů předvést se v co nejlepším světle obrovské. Viděli jsme čísla plná důvtipu, pohybu, vyslechli básně, které složili žáci na oslavu svého rodného kraje a školy. Velmi moc dojmů, příjemných okamžiků vystřídaly chvíle strávené na slavnostní recepci, pořádané k této akci. Velké ovace sklidil dárek, který jsme vezli. Po dlouhém přemýšlení, protože jsme chtěli, aby to byl dárek pro všechny, jsme zakoupili jablůňku, strom, který bude určitě plodit šťavnaté ovoce a podpoří naše společné aktivity. A hlavně – zůstane na pořádně dlouhou dobu. Popřáli jsme hodně zdraví, štěstí a energie, které je ve školství stále potřeba.

Je s podivem, kolik přestavitelů společenského a politického života z Martina a ze Žiliny přijalo pozvání gymnázia na slavnostní Akademie a zúčastnili se akce a podpořili tak všechny vystupující.

Už se těšíme na naše 15. setkání v říjnu tohoto roku!

Autorka příspěvku: Mgr. Jana Prošvicová