Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

O Pavlovi Štěpánkovi ještě uslyšíme….

Konec kalendářního roku 2018 se nesl nejen v duchu Punčobraní, dopoledne 20.12. 2018 probíhal rovněž III. přednáškový den. Jedním z těch, kteří přišli inspirovat své spolužáky svými nekonvenčními myšlenkami a názory na přednášce „What is life“, byl i náš absolvent, nyní student medicíny Pavel Štěpánek.

Pavel Štěpánek se už jako student velmi výrazně zapsal do dějin Mendelova gymnázia a to především svými úspěchy na poli fyziky. Od začátku studia se angažoval v prestižní a na přípravu velmi náročné mezinárodní fyzikální soutěži Turnaj mladých fyziků (http://www.iypt.org). V roce 2017 byl součástí týmu, který pod vedením tehdejšího ředitele Petra Pavlíčka získal ve finále soutěže v Singapuru stříbrnou medaili a v roce 2018 v Číně pak medaili bronzovou.

Tím však jeho úspěchy nekončí: v roce 2018 se probojoval se svou prací Oscilační módy buzeného nelineárního oscilátoru do celostátního kola SOČ, kde nakonec i obsadil skvělé první místo (http://www.soc.cz/dokumenty/vysledkove_listiny/2017–18.pdf). Za tuto práci byl v prosinci 2018 oceněn i Nadací Jaroslava Heyrovského (http://www.njh.cz/), jež si klade za cíl vyhledávat nadané středoškolské studenty, podporovat jejich další odborný i osobní růst a tvůrčí klima, v němž se mohou rozvíjet předpoklady talentovaných dětí.

Pavel Štěpánek však není jen výrazně nadaným mladým vědcem, jeho zájmem je od malička i hudba, je výborným klavíristou, a co ví jen málokdo, je autorem meditativně laděné sbírky poesie, jejíž křest proběhl v roce 2016 ve třídě za účasti spolužáků a paní učitelky češtiny Hany Novákové Sonnkové.

Kdo Pavla Štěpánka jen trošku zná, ví, že je to velmi milý a pokorný mladý muž se smyslem pro humor, otevřený světu, názorům a výzvám, které na své cestě potkává, a to je nejspíše jeho největší devizou, s níž má šanci dosáhnou v životě vynikajících výsledků a met nejen na poli vědeckém, ale i společenském a obecně lidském. A my, pedagogové Mendelova gymnázia budeme se zájmem jeho cestu sledovat a věříme, že si opět najde čas na setkání se studenty své alma mater. Budeme se těšit. 😊

Autorka příspěvku: Mgr. Gabriela Onderková