Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Máme úspěšné debatní řečníky

V pátek 8. února se skupinka debatérů z Mendelova gymnázia vypravila na debatní turnaj do našeho krásného hlavního města Prahy. Tento, už druhý, turnaj anglické Debatní Ligy nazvaný Long time, no see se konal v prostorách mezinárodního gymnázia a základní školy Park Lane na Malostranské ulici.

 

První dvě debaty se odehrály na téma vývoje jaderných zbraní, v dalších třech kolech už se debatéři potýkali s nepřipravenými tezemi, například „The state should cover all reasonable exponses for raising a child (Stát by měl pokrýt veškeré rozumné náklady spojené s výchovou dítěte)“ nebo „There should be a new vote on Brexit (Mělo by proběhnout nové hlasování o brexitu).“

Mendláckým týmům se dařilo, Slav Princesses ve složení Martina Kozlová, Nela Halfarová a Renáta Kotůlková dosáhly v konkurenci 17 týmů na 7. místo, Terezie Chamráthová, Martina Wranová a Veronika Hájková z Impetum Imperium se dokonce umístily čtvrté.

Dívky z Impetum byly úspěšné i individuálně. Martina Wranová si v neděli odvezla ocenění třetího a Terezie Chamráthová druhého nejlepšího řečníka.

Autorka příspěvku: Terezie Chamráthová

Skip to content