Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

„Opava po našimu“

Ve dnech 1. – 3. března se konal třetí turnaj 24. ročníku Debatní ligy, který se odehrával v prostorách naší školy. Celý turnaj byl v duchu opavského a dalšího nářečí pro tento kraj známé. Debatéři z jiných částí republiky se tak mohli dozvědět, co znamená furtka, unterhozy, apfelmus apod. Celkem se jich k nám sjelo 82 ve 24 týmech z celé České republiky. Turnaj provázely dvě teze – „Rozvojová pomoc by měla být vázána na boj proti změně klimatu“ a " ČR by měla bojovat proti zadlužení svých občanů".

Naši školu reprezentovaly čtyři týmy – Slav princesses (Martina Kozlová, Terezie Chamrátová, Veronika Kamrádová), Astra Mortem (Michal Krettek, Jonáš Nepožitek, Jakub Domes), Ewoci (Renáta Kotůlková, Jan Vilč, Viktor Hartmann) a Sit vis tecum (Veronika Řehulková, Vít Šindelář, Eliška Zálešáková). Sobota byla pro naše debatéry velmi úspěšná. Ewoci a Sis vis tecum nakonec vyhráli 2 debaty a podělili se o dvanácté místo, což je velmi pěkný výsledek na to, že jsou oba týmy složeny převážně z nováčků. Ostatním se vedlo ještě lépe a po debatérsky úspěšné sobotě jim k nejvyšším příčkám chybělo jen jediné – vyhrát poslední nedělní debatu. To se bohužel ani jednomu týmu nepovedlo a podělili se o i tak krásné 6. místo. Dále si někteří z nás vysloužili zlaté a stříbrné odznáčky za aktivitu v debatování.

Turnaj hodnotíme jako velmi úspěšný po organizační stránce, na které se nejvíce podílela Veronika Hájková s pomocí opavských debatérů a paní učitelky Prošvicové. Velké díky také patří vedení školy za ochotu a vstřícnost.

Autorka příspěvku: Veronika Kamrádová

Skip to content