Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Naše ruštinářky úspěšné doma i ve světě

Našim žákyním se i letos daří. Dokazují tak, že výsledky posledních let nejsou náhodné. Tvrdá práce přináší své ovoce. Karolína Mrůzková (4. B) postoupila do krajského kola celostátní olympiády v ruském jazyce, kde vybojovala nádherné 3. místo a to i přesto, že v Ostravě soutěžila jako náhradnice.

A nejen tento úspěch máme za sebou. Od prosince sledujeme naše žákyně, které nelitovaly času a v době Vánoc se zaregistrovaly do MEZINÁRODNÍ olympiády v ruském jazyce, která je určena pro cizince, kteří se učí ruštinu jako cizí jazyk. Organizátorem tohoto 1. ročníku je Petrohradská státní univerzita, 2. největší univerzita v Rusku. Účastní se jí holky a kluci z více než 20 zemí světa, jen tak namátkou – USA, Brazílie, Anglie, Egypt, Španělsko, Francie, Německo, Švýcarsko, Itálie, Finsko, Írán, Indie, Kazachstán, Turecko, Sýrie, Japonsko, Čína…Naše holky prošly úspěšně prvním kolem, v němž musely zvládnout didaktický test a písemnou práci na zadané téma. Začátkem března se konalo prozatím jen české finále v Praze v Ruském centru vědy a kultury, kde obdržely diplom a knižní odměny. Na celkové výsledky si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Všem vám, naše chytré ruštinářky – Kateřino Válková (6.A), Karolíno Mrůzková (4.B), Kláro Mořkovská (4.B), Michaelo Mentziková (4.B) a Markéto Hloušková (4.B) – upřímně od srdce blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho gymnázia.

 

Autorka příspěvku: Radomíra Binarová

Skip to content