Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Tým matematiků ze 4. A „Borci na konci“ potvrdil svůj název stoprocentně

Skvělého úspěchu dosáhli Martin Boček, Marek Chwistek, Jan Vilč a Michal Vícha, když v mezinárodní matematické soutěži MatX suverénně vybojovali první místo mezi 412 týmy z celé České republiky a Slovenska.

MatX je online soutěž pro žáky 7. – 9. ročníků základních škol a příslušných ročníků gymnázií, ve které 4členné týmy soutěží v počítání netradičních matematických příkladů.

Z naší školy se soutěže zúčastnily čtyři týmy. Kromě již zmiňovaného týmu Borci na konci ze 4. A, který vyhrál nejen kategorii Kvarty, ale také se stal celkovým vítězem, dosáhli pěkného výsledku ve svých kategoriích také další naše týmy: „Hopíci a zlato“ – Matěj Hopp, František Urbiš, Antonín Drábek a Jakub Müller ze 4. A (26. místo), „U5415MYD3571NY“ – František Janošík, Martin Tulis, Albert Vlček a Václav Orlík z 3. A (25. místo), „HANOI PHO“ – Václav Čech, Petr Horák, Karol Knapčík, Matyáš Rožnovský z 2. A (19. místo) a „Žanety“ – Teo Bumbálek, Anja Klátová, Lucie Válková, Lenka Ondrejková z 2. A (30. místo). Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Autorka příspěvku: Hanka Bartošíková