Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Velký úspěch našich matematiků

Dne 22. 3. 2019 se na Slezské univerzitě v Opavě konala matematická soutěž s názvem Matematický náboj.

Náboj je mezinárodní soutěž pro pětičlenné týmy středoškoláků. Trvá 120 minut během nichž se týmy snaží na jednom ze soutěžních míst v Opavě nebo Praze vyřešit co nejvíce příkladů.

Letos náš tým seniorů ve složení David Beihauer, Jakub Domes, Karel Chwistek, Lenka Kopfová a Josef Král vybojovali skvělé první místo v České republice. V mezinárodním hodnocení pak 32. místo v konkurenci 499 týmů. Také naši junioři si vedli úspěšně. Martin Boček, Martin Fof, Vojtěch Jánošík, Adam Pavelka a Kateřina Válková získali 7. místo v ČR a 38. místo v mezinárodní soutěži v konkurenci 496 týmů.

Náboj probíhá současně v Praze, Opavě, Bratislavě, Košicích, Pasově, Linci, Krakově, Vratislavi, Varšavě, Bialystoku, Budapešti, Veszprému, Edinburghu, Konstanci a nově také Cambridgi, Curychu a Novosibirsku. V jednotlivých místech se matematické klání vyhodnocuje zvlášť a v celkovém závěrečném pořadí pak mohou studenti srovnávat své výsledky s ostatními týmy ve své zemi i v mezinárodním žebříčku.

24.– 27. 3. 2019 se konalo celostátní kolo Matematické olympiády kategorie A. Naši dva zástupci bojovali se ctí. Druhé místo v České republice získal Karel Chwistek a sedmé místo Lenka Kopfová.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.

Skip to content