Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Zveme vás na výstavu

Na Mendelově gymnáziu pracuje kolektiv kreativních učitelů. Jedním z nich je RNDr. Rostislav Herrmann, který je také členem opavské výtvarné skupiny ITA a rovněž Skupiny X, která vznikla již v roce 1968. Ve středu 10. dubna v 17 hodin proběhne ve výstavních prostorách výtvarného oboru ZUŠ na Solné ulici v Opavě vernisáž skupiny ITA. Jejími členy jsou vedle Rostislava Herrmanna také Zdeňka Pavlíčková a Tomáš Herrmann. Skupina ITA si ke svým výročním výstavám pravidelně zve hosty. Tentokrát jimi jsou Markéta Janečková a Pavel John Kerlin. Soubor vystavených Herrmannových obrazů je součástí cyklů TUŠENÍ ŘÁDU a ČASOPROSTOR.

Obrazové přílohy dokumentují tvorbu našeho pedagoga, která se v posledních letech se stále více orientuje k duchovnímu rozměru.

Dieter Schallner o Herrmannových obrazech napsal: „Rostislav Herrmann je především pedagog – biolog. Na začátku takového zaměření stála zvídavost, později kladení otázek a vědecká metoda. Přesto nelze ustrnout v karteziánském světě přírodních věd! Je nutné se ptát po etice a smyslu! A tady si Herrmann objevil výtvarné umění jako prostředek k překonání svých poznávacích mantinelů. Ve svých posledních obrazech, mimochodem malovaných velmi náročnou a dokonalou technikou, lze identifikovat následující motivy: menhir, probuzení, chrám, Stvořitele, postindustriální krajinu, rodinu, horizontály. Dalším abstrahováním lze dospět až k triádě: země, rodina, Bůh.“

Výstava skupiny ITA potrvá do 3. května 2019.

Skip to content