Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Studenti si užili Hodiny moderní chemie

O tom, že chemie je věda zábavná a zajímavá a nejsou to jen nudné vzorečky a chemické rovnice, se přesvědčili naši studenti 1. ročníků a 3. A a 4. A, kteří se ve středu 10. 4. zúčastnili tzv. Hodin moderní chemie.

Jde o popularizační přednášky, které jsou doprovázené celou řadou zajímavých a efektních chemických experimentů. Již pošesté jsme na našem gymnáziu přivítali hosty z VŠCHT z Prahy. Tentokrát přednášeli Ing. Karel Vávra a Ing. Patrik Fagan. Oba si rychle získali zájem a přízeň studentů. Předváděli řadu zajímavých pokusů, mimo jiné také plamennou zkoušku kationtů kovů, zapalování střelné bavlny, pokusy s fluoridem sírovým, s kapalným dusíkem a suchým ledem. Ukazovali studentům, jak vypadá supravodivost a nakonec všem účastníkům vyrobili zmrzlinu, která byla vyrobena z pravé smetany a chlazená kapalným dusíkem.

Hodiny moderní chemie jsou velmi zajímavé a interaktivní, očekávají se reakce studentů a ti, kteří prokážou své chemické znalosti, jsou pak odměněni drobnými dárky. Děkujeme organizátorům této zdařilé akce, které se zúčastnilo téměř 180 studentů. Velké poděkování patří paní Ing. Daně Bílkové za organizaci a pak hlavním aktérům panu Vávrovi a panu Faganovi.

autorka příspěvku: Zdeňka Hanzliková

autorka fotografií: Hana Bartošíková