Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Mikulovské třídenní

Od 23. do 25. dubna se konala exkurze třídy 1.D na jižní Moravu. Pedagogický dozor tvořili Mgr. Radomíra Englišová a Mgr. Petr Janšta. Na programu se nacházela prohlídka města Mikulov, které je známé převážně svou historickou atmosférou a krajinami kolem. Podívali jsme se na mikulovské náměstí, Svatý kopeček a na zatopený lom U Mariánského mlýna.

Poté jsme navštívili Valtice, významné město ve vinařské oblasti, ze kterého jsme šli stezkou bosou nohou (německy Barfußweg) až do rakouské vesnice Schrattenberg. Podívali jsme se také do Muzea železné opony, které prezentuje historii hlídání hranic mezi Československem a Rakouskem v letech 1951–1989, kdy byl přechod hranic přísně zakázán a často se trestal smrtí, poté jsme nahlédli do zrekonstruovaného barokního divadla ve valtickém zámku a procházeli se Lednicko-valtickým areálem. Celou dobu nás obklopovaly krásné zelené kopce a vinice, kterými je tato oblast proslavená.

Za skvělý program můžeme poděkovat panu Janštovi, který celý výlet zorganizoval a naplánoval, a také paní Englišové za příkladný doprovod.

Soňa Palyzová, 1.D

Skip to content