Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

V Íránské olympiádě se nám dařilo

Dne 13. 9. 2019 se konal již pátý ročník mezinárodní matematické soutěže pod názvem Íránská geometrická olympiáda, která je určená pro žáky základních a středních škol z celého světa. Během čtyř a půl hodiny žáci řeší pět náročných geometrických úloh, přičemž za každou z nich lze získat až osm bodů. Obtížnost úloh je stupňovaná podle čtyř věkových kategorií. Celá soutěž se koná v jeden den na dvou místech v republice a to v Praze a v Opavě.

V celorepublikovém hodnocení naši žáci obstáli na výbornou. V nejmladší kategorii 7. a 8. třída byl nejúspěšnější Václav Čech ze třídy 3. A. Na 2.– 8. místo dosáhli žáci Klára Marcolová 2.A, Matyáš Rožnovský 3.A, Jindřich Šimeček 3.A, Vít Vaněk 2.A, Eva Vrkočová 2.A.

V kategorii 9. třída a 1. ročník čtyřletého středoškolského studia získali 2. – 7. místo žáci Milena Grafová 4.A, Michal Grufík 1.D, Tereza Kunčíková 4.A, Jiří Rypl 1.D a Barbora Zezulová 4.A.

Ve starší kategorii, tj. 2. – 3. ročník čtyřletého studia získal největší počet bodů Karel Chwistek ze 3.C tedy první místo.

Jmenovaným žákům blahopřejeme a všem soutěžícím děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.

Autorka příspěvku: Mgr. Danuše Černínová

Skip to content