Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Viděli jsme (nejen) velký bojler

Ve čtvrtek 14. a v pátek 15. listopadu se v Praze na Fakultě elektrotechnické ČVUT konalo finále již 2. ročníku soutěže s názvem Energetická olympiáda. Naší školu reprezentoval tým ve složení Jan Stoklasa, Tomáš Wolf (oba 4. D) a Ondřej Vajda (3. D).
Navzdory tomu, že nadpoloviční většina týmu tvrdí, že o energetice neví nic, tak v kvalifikačním kole, které probíhalo v říjnu, obsadili překvapivě 25. místo ze 430 přihlášených týmů z celé republiky, čímž se nominovali na finále v Praze.

Finále bylo rozděleno do dvou částí, první byla osvětová, kdy jsme vyslechli přednášky řady osobností české energetiky. Dozvěděli jsme se například, jak se využívá (doslova) velký bojler v teplárně pro krytí výkyvů v přenosové soustavě a spoustu dalších více či méně užitečných informací. V druhé části jsme měli za úkol připravit krátkou prezentaci na vybrané téma týkající se energetiky, která by přinesla určitý druh invence právě do této oblasti. Na výběr jsme měli pestrou paletu témat týkající se přenosové a distribuční soustavy, chytrých domácností a měst a také environmentálních vlivů energetiky. Po zpracování projektu na téma o možnostech využití autonomních kolejových vozidel s technologií smart city náš tým obsadil 14. místo z 30 týmů které se účastnily finále.

Autor příspěvku: Jan Stoklasa, 4. D

Skip to content