Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Co se skrývá na síti a za filtrem

Všichni se pohybujeme v kyberprostoru. To má nesporné výhody, avšak přináší nám to také velká rizika. Víme, že bychom na internetu měli dodržovat obecně uznávaná pravidla, ale zdaleka ne všichni uživatelé internetu se jimi řídí. Publicista Bohumil Kartous, mimo jiné spolupracovník obecně prospěšné společnosti EDUin zaměřující se na oblast školství, je člověk, který se této problematice věnuje. A umí svým projevem zaujmout děti i dospělé.

Jeho přednášku o internetové a mediální gramotnosti měli možnost zažít žáci nižšího gymnázia ze 3.A. a 4.A. Dozvěděli se mimo jiné, jak se ve světě internetu chovat a pohybovat a jaká rizika jim hrozí. „Internet zaplavují dezinformace a fakenews, lživé informace se šíří po internetu a cíleně je vytvářejí takzvaní trollové, naopak elfové se snaží na to upozorňovat“, zmínil v průběhu své přednášky na Fakultě veřejných politik Slezské univerzity.

Na rizika číhající na uživatele sociálních sítí upozornila svým pohledem také influencerka Vladimíra, mladá žena, která svou popularitu a vliv získala především pomocí sociálních sítí Facebooku, Twitteru a Instagramu. Součástí přednášky byla diskuse, která se rozvinula na základě zajímavých dotazů a postřehů.

Jana Montagová

Skip to content