Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

V září jsme stihli cykloturistické kurzy

Dne 16.9. se naše třída 3.C vydala na dlouho očekávaný cyklo-turistický kurz. Obvykle se tento kurz absolvuje už v druhém ročníku před letními prázdninami, ale jelikož jsme byli v termínu kurzu ještě všichni zavření doma, bylo nám umožněno zažít si tento skvělý výlet alespoň ve zkrácené verzi v polovině září. (Skoro) všichni jsme se tedy ve středu ráno vydali na, pro někoho náročnou, pro někoho méně, cestu do autokempu Podhradí.

Nejdříve si ale museli méně zodpovědní spolužáci dokoupit náhradní duši v Decathlonu, až poté jsme mohli konečně pořádně šlápnout do pedálů. Po chvíli jsme ale opět stáli, jelikož nám bylo doporučeno doplnit zásoby párků a různých dalších potravin k táboráku, tak jsme teda zastavili u hradecké Hrušky. Před ní se nám ale stala malá nehoda, kdy jedna šikovná spolužačka zakopla o koleje a udělala si něco s kotníkem, tato příhoda ji pak doprovázela celý pobyt. Poté jsme opět nasedli na svá kola a pokračovali dál. Trošku delší zastávka následovala v Žimrovicích. Po ní jsme už s radostí jeli směr Podhradí.

Po příjezdu jsme se ubytovali v chatkách po čtyřech a šli se naobědvat. Odpoledne jsme se pokoušeli jezdit na loďkách (potom i otužovat v řece), ale také opravovat kolo nebo pracovat s busolou. Večer jsme se všichni sešli u táboráku a společně si zazpívali a někteří oprášili i své dovednosti z tanečních.

Druhý den ráno se výrazně ochladilo, ale to nás nezastrašilo a my jsme po vydatné snídani všechny tyto dovednosti uplatnili. Dopoledne jsme opět jezdili na loďkách, ale tentokrát jsme dopluli dál, a to k jezu kde jsme zaparkovali a šli se kousek projít a obdivovat místní raky. Po dopoledním programu jsme se posilnili obědem a po něm si chvíli odpočinuli. V odpoledním programu jsme měli možnost trochu si zasoutěžit, a to ve dvou soutěžích. Byli jsme rozděleni do dvojic a soutěže mohly začít. První spočívala v hledání a zapamatování si obrázků, které byly rozvěšené po lese na stromech. K tomu jsme používali azimut, který jsme určovali pomocí busoly. Kdo měl nejlepší čas a vyjmenoval na konci všechny obrázky, samozřejmě vyhrál. Druhá soutěž byla něco jako finská cesta. Šlo v ní zvládnout více dovedností, a to střílení z luku, ježdění na již několikrát zmiňovaných loďkách, zapamatování si básničky, ale taky v biologických znalostech. Zde také vyhráli nejrychlejší. Po těchto vyčerpávajících aktivitách následovala večeře a vyhlášení výsledků. K překvapení nás všech vyhrála dvojice Julča a Franta. Po setmění jsme se opět sešli u táboráku, ale na většinu z nás dopadla brzo únava po náročném dni.

Následoval poslední a taky nejchladnější den, kdy hlásili 3 stupně. Před snídaní už jsme měli všichni sbaleno a uklizeno. Pořádně jsme se nasnídali, abychom měli dost síly dojet domů. Cesta zpátky ale utekla velmi rychle a my jsme už po poledni stáli na školním dvoře a hledali své batohy s věcmi. Celý turisťák jsme si všichni moc užili, i když byl v trochu zkrácené verzi. Ale hlavně bych chtěla za celou třídu poděkovat našemu panu třídnímu učiteli Staňkovi, a také panu Kotrlovi a Kučkovi, že nám celý kurz tak skvěle připravili a užili si ho stejně tak jako my.

Autor příspěvku: Anna Nádeníčková, 3.C

Skip to content