Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Úspěšní řešitelé matematické olympiády – kategorie B, C

Školní kolo matematické olympiády pro vyšší gymnázium kategorie B, C proběhlo 26. ledna a z naší školy se ji letos
účastnilo 29 žáků. Úspěšným řešitelem se stal každý žák, který při řešení tří úloh získal z maximálního počtu 18. bodů aspoň 10. Na tuto metu dosáhlo letos 11 žáků.

V kategorii C bylo v naší škole úspěšných hned 9 žáků:
1.– 2. místo s maximálním počtem 18. bodů obsadili Milena Gráfová (5. A) a Marek Chobot (1. D). 3. místo s počtem 17. bodů získal Albert Vlček (5. A). Na 4. – 5. místo s počtem 15 bodů se zařadili Gilík Jan (5. A) a Janošík František (5. A). Dalšími úspěšnými řešiteli s počtem 12 bodů jsou tito žáci: Pekárková Tereza (1. D), Planka Josef (1. D), Valík Matěj (1.D), Vávra Ondřej (1. D).
Kategorie B se v letošním roce jevila jako obtížná, jelikož vyřadila i zkušené matematiky, kteří letos uspěli ve vyšší kategorii A. Úspěšně tuto kategorii vyřešili dva žáci Pfleger Vít z 2. D se 13. body a Valtrová Michaela s 12. body (2. B). Pomyslnou 3. příčku by ve školním kole obsadili žáci 6. A Martin Boček a Marek Chwistek, kteří získali 8. bodů.

Všem, kteří se do soutěže zapojili a pokusili se rozlousknout složité úlohy, děkujeme. Těm, kteří se stali úspěšnými řešiteli a postoupili do krajského kola, gratulujeme!👍
V krajském kole, které se letos uskuteční 30.3.2021 přejeme všem jedenácti reprezentantům otevřenou mysl, jelikož každá úloha, kterou zde budou řešit řešení má a půjde jen o to ho v daném čase najít.👌

Skip to content