Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Milí studenti

Milí studenti, 

včera to byl právě rok od chvíle, kdy se poprvé uzavřely školy. Asi nás tehdy ani ve snu nenapadlo, že to potrvá tak dlouho. Všem začínají docházet síly a dostavuje se pochopitelně únava.

Potřebujeme získat energii, znovu se radovat ze života, mít smysluplnou činnost a prožívat hezké vztahy. Uvědomujeme si, jak moc nám chybí život, který jsme žili před pandemií.

Musíme hledat cesty, jak z toho ven, jak žít tvořivě a naplno i v této nejisté době.

V takových situacích pomáhá režim a stanovení si cílů. Každodenní procházka nebo pohybové aktivity nám dodají sílu, zlepší nám náladu a pomohou nastartovat tělo. Naučte se správně dýchat a provádějte dechová cvičení, říká se, nejlepším přítelem člověka je jeho vlastní nos. 

Najděte si každý den činnost, která vás potěší, odměňte se za splněný cíl. Práce na sobě, posilování vůle a dodržení cílů nám pomohou překonat překážky, získáme tak sebedůvěru a štěstí. Abychom neklesali na mysli, potřebujeme kultivovat své myšlenky, dobře si vybírejte, co čtete, co posloucháte, na jaké filmy se díváte. To vše nás ovlivňuje a formuje na naši životní cestě. Naplňujte si své sny, budete se tímto stávat sebou samými. Starejte se o sebe, o své tělo, o své nitro, nikdo jiný to za vás neudělá.

Pečujte o vztahy kolem sebe, potěšte své blízké drobnou pozorností, laskavostí nebo pomocí. 

Nenechte si ukrást naději, udržte ji v sobě, ať ji můžete předávat ostatním, všichni to velice potřebujeme. 

Přeji každému z vás, aby se vám podařilo najít tu správnou cestu a vyjít z této situace silnější a pevnější.

PER ASPERA AD ASTRA

Mějte se krásně a držte se.

Mgr. Monika Klapková
ředitelka školy

Skip to content