Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

V SOUTĚŽI NÁBOJ JSME BYLI OPĚT VELMI ÚSPĚŠNÍ

V pátek 23. 4. 2021 se konala soutěž Náboj 2021. Jde o mezinárodní matematickou soutěž pro pětičlenné týmy středoškoláků reprezentující jednotlivé školy. Letošní ročník soutěže byl již druhým, který proběhl online prostřednictvím webového rozhraní, a naši žáci v něm opět dosáhli vynikajících výsledků.

Týmy soutěží ve dvou kategoriích – Junioři a Senioři. V kategorii Junioři mohou soutěžit pouze týmy, jejichž členové jsou žáky nejvýše druhého ročníku střední školy nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. V kategorii Senioři mohou soutěžit týmy středoškoláků v libovolném složení. Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží vyřešit co nejvíce příkladů. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 547 seniorských týmů (z toho 141 z ČR) a 591 juniorských týmů (170 z ČR).

Naši školu v každé z kategorií reprezentovaly tři týmy a v obrovské mezinárodní konkurenci se rozhodně neztratily. Nejúspěšnější byl náš seniorský tým ve složení Martin Fof, Karel Chwistek, Vojtěch Krobot, Adam Pavelka a Kateřina Válková, který se umístil na 3. místě v rámci ČR a na 10. místě v mezinárodním srovnání.

Velmi hezký je i výsledek našeho juniorského týmu ve složení Martin Boček, Vít Pfleger, Jiří Rypl, Michaela Valtrová a Jan Vilč, který v rámci ČR obsadil 12. místo a v mezinárodním srovnání se zařadil mezi 15 % nejúspěšnějších týmů.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Zdeněk Maník

Skip to content