Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Attomat a Purple comet je zábava

Pro matematické nadšence jsou určeny soutěže typu Attomat či Purple comet. Těší nás, že máme žáky, pro které je řešení matematických úloh zábavnou výzvou a účastní se jich ve svém volném čase. V soutěži Attomat, která se účastní pravidelně žáci ze Slovenska a České republiky získal největší úspěch Adrian Kysel z 2. A, který mezi 76. účastníky z obou zemí vybojoval ve své kategorii 3. místo. Za úspěšnou reprezentaci školy děkujeme také dvěma žákyním z primy. Barbora Nociarová obsadila mezi 99. soutěžícími 13. příčku a Nina Chodurová 30. místo.

V soutěži Purple comet naše škola postavila tři pětičlenné týmy. Soutěžilo online 3350 týmů z 54 zemí světa. Tým z 4.A s názvem Mr. Stonks ve složení H. Čuška, P. Mikulík, M. Zygula, V. Čech, B. Brídová, J. Šimeček obsadil ve své kategorií v rámci České republiky první místo a tým složený ze středoškoláků s názvem eacwhmufohhfgyecnjhx obsadil druhé místo. Na závěr si můžete přečíst komentář k soutěži žáka sekundy Adriana Kysela:

Do soutěže jsem se zapojil, protože se soutěží individuálně, a to mám radši než ve skupinách. Matematiku mám moc rád a hodně mě baví, ale to i jiné předměty. Na MGO mě baví asi všechno. Taky se mi líbili stránky P-Mat. Úkoly byly podobně těžké, jako u Klokana, některé víc a některé míň. Líbilo se mi, že po soutěži jsem se mohl podívat, co jsem měl špatně a taky na video, kde bylo vysvětleno řešení nejtěžších příkladů. Slovenština mi problém nedělá, protože oba mojí rodiče jsou ze Slovenska a doma mluví většinou slovensky.

Skip to content