Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Úvod:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Mendelovo gymnázium v Opavě

AKTUÁLNÍ INFORMACE

  • Přejeme všem žákům, rodičům a kolegům krásně prožité prázdniny, dny plné pohody, sluníčka a hlavně zdraví.
  • Úřední den během prázdnin je vždy ve středu v čase 8:00 – 13:00 hodin.

Ozvěny z Madeiry

Tým MGO ve složení Petra Moravcová, Kamil Maschke, ředitelka MGO Monika Klapková a statutární zástupce Milan Pobořil se s vámi podělí o osobní postřehy:

Poprvé jsme se jako vedení zúčastnili programu ERASMUS+, abychom zjistili, jak to probíhá, jaké to má přínosy pro školu a abychom navázali spolupráci s dalšími školami v zahraničí. Důvodů, proč realizovat projekty jako je ERASMUS+ je mnoho, poznali jsme, jak probíhá výuka a jaký je školský systém v zahraničí, inspirovali jsme se výukovými metodami našich partnerů a také jsme se procvičili v angličtině. Naši partneři nám připravili na Madeiře bohatý program, byli jsme vřele přijati na radnici v Calhetě, kde žijí naši portugalští přátelé a kde jsme navštívili také dvě školy. Pro srovnání je zajímavé porovnat počty hodin učitelů: V České republice mají učitelé pracovní dobu 40 hodin týdně, z toho 21 hodin přímé vyučovací činnosti po celou dobu jejich pedagogického působení, v jiných zemích to je jinak, například v Portugalsku mají plný úvazek učitelé 21 hodin do 50 let, do 55 let jen 19 hodin, do 60 let 17 hodin a od 60 let jen 15 hodin týdně, takový systém by bylo určitě potřebné zavést i u nás.

Číst celý příspěvek

Erasmus+TEAM

Lotyšsko + Česká republika + Slovinsko + Španělsko + Itálie + koronavirus + Madeira = Erasmus +TEAM

Na samotném začátku projektu Erasmus+ bylo hledání partnerů na platformě e-twinning. Oslovila nás lotyšské gymnázium škola v Gulbene v čele s hlavní koordinátorkou Aleksandrou a pozvala MGO ke spolupráci na projektu Neformální metody ve formální výuce. Do projektu spolupráce škol se kromě Mendelova gymnázia zapojilo šest středních škol z již zmíněného Lotyšska, Itálie, Slovinska, Španělska a portugalské Madeiry. Byla to opravdu šťastná volba – porozuměli jsme si hned od počátečního výjezdu do lotyšskěho Gulbene. Celý projekt pod názvem TEAM – Together Everyone Achieves More se rozjel na plný plyn hned od začátku. Na každé mobilitě (výjezdu) jsme pracovali na stanovených úkolech a užívali si pohostinnosti a krás každé země.

Číst celý příspěvek

Mendlácký jarmark a pomoc jižní Moravě

Mendlácký jarmark ukázal výrobky talentovaných studentů a přitom pomohl jižní Moravě – vybrali jsme 8400 Kč.

Když se Parlament MGO rozhodl na závěr školního roku uspořádat vůbec první Mendlácký jarmark, za projektem stála poměrně jednoduchá myšlenka. Chtěli jsme ukázat, že studenti naší školy excelují i v jiných věcech než jsou studium či různé soutěže. Věřili jsme, že se mezi našimi žáky skrývá obrovská řada zručných lidí, a rozhodli jsme se jim poskytnout prostor. A naše očekávání se rozhodně naplnila.

Číst celý příspěvek

Jak vidí žáci návrat do lavic…

Na konci května došlo k dlouho očekávanému návratu středoškoláků k prezenční výuce a tato významná změna samozřejmě neminula ani naši školu. Mnoho žáků a učitelů se na ukončení distanční výuky těšilo, avšak museli jsme počítat s tím, že to nebude nic jednoduchého a každý bude tuto situaci zvládat trochu jinak. Jelikož jsme si tuto skutečnost jako Parlament MGO uvědomovali, rozhodli jsme se, že vytvoříme speciální dotazník pro studenty Mendláku k návratu do škol. Chtěli jsme zmapovat, jak současný stav zvládají, co jim vyhovuje a v čem naopak vidí mezery, aby se kvalita vzdělávání na MGO mohla posunout na zase o trochu vyšší úroveň.

Číst celý příspěvek

Během sportovního dne jsme měli slunce nad hlavou

V úterý 29.6.2021 proběhl Sportovní den MGO. Letos jsme zavítali do Kylešovic, kde jsme využili Orlovnu, hokejbalové hřiště SHC, basketbalová hřiště a pískové doskočiště na skok daleký zdejší ZŠ. Studenti vyššího gymnázia soutěžili ve volejbalu, florbalu, basketbalu a skoku do dálky. Žáci nižšího gymnázia hráli přehazovanou a vybíjenou. Ve všech sportech soutěžili studenti za třídní týmy systémem každý s každým v rámci ročníku. Volejbal i basketbal jsme hráli zvlášť chlapeckou a dívčí kategorii, florbal byl jediný sport smíšený.

Číst celý příspěvek

Skip to content