Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Úvod:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Mendelovo gymnázium v Opavě

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Důležité: Informace k provozu škol od 27. 2. 2021 (zdroj MŠMT)

Důležité: S platností od 3. 3. 2021 se nesmí jídlo konzumovat v jídelně, ale strávníci si jej mohou odnést s sebou.

  • Virtuální DOD 2020 má už přes 3100 zhlédnutí. DĚKUJEME za Váš zájem :)!
  • Informace k přijímacímu řízení naleznete zde.
  • Zveme Vás na Virtuální prohlídku školy Mendelovo gymnázium, Opava 
  • Škola zůstává ve stejném režimu jako doposud (zdroj MŠMT). Platí distanční výuka pro všechny třídy Mendelova gymnázia.
  • Provoz jídelny: Všichni žáci a zaměstnanci školy mají v těchto dnech odhlášené obědy. Zájemci si je mohou přihlásit online na webových stránkách MGO nebo telefonicky v kanceláři jídelny 553 714 569; 555 557 423.
    10:30 – 14:00 výdej obědů do jídlonosičů

POSLEDNÍ TURNAJ DEBATNÍ LIGY BYL ÚSPĚŠNÝ

Vidina cílové rovinky naše debatéry namotivovala a ti se v hojném počtu celkem 4 týmů a 12 debatérů vydali na poslední kvalifikační turnaj do finále české debatní ligy. A neodešli jsme s prázdnou!

Tým Libem maleventum ve složení Vojtěch Martínek (1.C), František Urbiš (6.A) a Vítek Šindelář (3.B) se umístil na výborném 5. místě z celkových 25 týmů. Na společném 8. místě se poté umístily 2 naše týmy. Jednalo se o tým Ewoci ve složení Jan Vilč, Viktor Hartmann a Renáta Kotůlková (všichni ze 6.A) a o tým ?!?!!?, jehož členové byli Regina Knapíková (6.A), Jakub Skopal (2.D) a Kristýna Bohlová (1.B). Naším posledním týmem byl tým Putin on the Ritz. Členy tohoto týmu byli Prokop Válek, Alžběta Kavanová a Zita Maršíková (všichni ze 7.A). Jednalo se sice o jejich první turnaj, ale vedli si skvěle a 2 vyhrané debaty jim zajistily 15. místo.

Velkého úspěchu jsme dosáhli také v umístění řečníků. Jan Vilč obsadil 1. příčku a stal se řečníkem turnaje. na výborných místech se umístili také Viktor Hartmann, který skončil 8. a Renáta Kotůlková, která obsadila místo 9.

Číst celý příspěvek

Na co se těšíte?

Milí studenti, distanční výuka je dlouhá. Je dlouhá pro všechny. Pojďme si to čekání na znovuotevření škol společně zpříjemnit. Někdy pomůže i to, že víme, že v tom jednoduše nejsme samotní. Podobné pocity jako vy mají i vaši spolužáci a učitelé. Prostě jsme na stejné lodi. Na lodi jménem Mendlák. A až se brány gymplu otevřou, sejdou se zde lidé, kteří se těší na stejné věci a na to, co dělá Mendlák Mendlákem. Potkáváte zde své první velké lásky nebo kamarády, se kterými budete v kontaktu celý život. Poznáváte učitele, kteří vám mohou ukázat směr vašeho dalšího studia a tím ovlivnit celý váš život. Zavzpomínejme tedy, na co se nejvíce těšíme, co nám skutečně chybí. Mysleme pozitivně.

Připravili jsme si pro Vás krátký dotazník (4 otázky). Budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, o kterou se s vámi poté podělíme. Vše je anonymní. Vyplňujte, prosím, do tohoto pátku 5. 3. 2021. O víkendu se pak těšte na výsledky.

Zkoumali jsme, poznávali i objevovali s Attomatem

Ve čtvrtek 18.2. 2021 v odpoledních hodinách se několik žáků nižšího gymnázia účastnilo slovenské online matematické soutěže ATTOMAT. Je obdivuhodné, že žáci mají chuť počítat a věnovat se matematice i mimo školu. Pochvalu si zaslouží Barbora Nociarová, Nina Chodurová, Jan Konečný, všichni z 1.A a Markéta Šimečková z 2.A.

Číst celý příspěvek

Studenti připravovali směsi

Studenti 1. C a 1. D si zopakovali téma homogenní a heterogenní směsi v podobě domácí laboratorní práce včetně zápisu chemického protokolu. Úkolem bylo připravit drink (studený či horký) dle vlastního výběru. Z fotografií je poznat, že tématu se nezalekli a tvořili známé i méně známé koktejly. Mezi nimi se objevil i dnes již proslulý „máslový ležák“ oblíbený u příznivců Harryho Pottera.

Číst celý příspěvek

Skip to content