Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Úvod:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Mendelovo gymnázium v Opavě

Vítejte na stránkách školy – na této titulní straně pravidelně zveřejňujeme aktuální informace a fotografie z Mendelova gymnázia v Opavě.

Srdíčkové dny

Občanské sdružení Život dětem děkuje Mendelovu gymnáziu, Opava za zapojení do sbírky Srdíčkové dny.

Naši studenti během sbírky vybrali částku 9 222 Kč, za kterou škola obdržela tento „certifikát“.

Občanské sdružení je zároveň potěšeno, že se studenti naší školy opakovaně zapojují do této charitativní činnosti a pomáhají tak vybrat potřebné peníze a zároveň šířit dobré jméno sdružení.

Věříme, že v příští sbírce se nám podaří tuto částku překonat.

V pátek 14. 12. proběhl 10. ročník Přírodovědné soutěže

Dne 14. 12. 2018 zorganizovali učitelé a studenti Mendelova gymnázia jubilejní již 10. ročník „Přírodovědné soutěže“ určené pro žáky 9. tříd základních škol okresu Opava.

Jedná se o soutěž, kde si žáci ze základních škol ověří své znalosti z fyziky, chemie, biologie a ekologie. Součástí jsou vědomostní testy a praktická laboratorní cvičení.

Číst celý příspěvek

Už víme co, už víme proč!

Co je to štědračka? Proč visí stromeček ze stropu? Proč děvčata na Vánoce třásla bezem? Co je to pohančena? Čaj z devatera kvítí? Proč jsou nohy stolu spojené řetězem? A už jste někdy potkali Lucii? Co nám říká rozkrojené jablíčko? Zkusili jste lití olova?

My – 1.A a 2.A už to všechno víme. Byli jsme totiž na pořadu Vánoce na Valašsku ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Slovíkovi a žáci 1.a 2.ročníku MGO

Ocenění velkého úspěchu našich studentů!

Celkem 12 studentů gymnázií a středních škol ČR získalo ocenění za mezinárodní úspěchy v olympiádách a různých soutěžích. Mezi nimi byl i absolvent našeho gymnázia Pavel Štěpánek. Nadační fond J. Heyrovského ocenil úspěchy studentů a kromě diplomů a ocenění získali i finanční dar. Je to pro naše gymnázium veliká pocta. Moc děkujeme!

Autorka příspěvku: PaedDr. Dáša Zemková

Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky na osmileté gymnázium – 2. termín

Přípravný kurz k přijímacím zkouškám na osmileté gymnázium se letos naplnil velmi rychle. Chceme vyjít vstříc zájemcům, na které již nezbylo místo a nabízíme Vám druhý termín. Pokud chcete své dítě přihlásit, nebo znáte někoho, kdo má o kurz zájem, kontaktujte nás na mailové adrese: kurzy8mgo@seznam.cz

Termíny 2. kurzu: Mat – každou středu 16.00 – 17.00, Jč – každý čtvrtek 15.00 – 16.00

Napište nám co nejdříve!!!

Začínáme již 9. 1. 2019.

Těšíme se na Vás.