Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Úvod:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Mendelovo gymnázium v Opavě

Vítejte na stránkách školy – na této titulní straně pravidelně zveřejňujeme aktuální informace a fotografie z Mendelova gymnázia v Opavě.

Moderní výzvy lidstva:
Opava uvítá 24. září Jana Sokola

Projekt Moderní výzvy lidstva je unikátní cyklus přednášek špičkových českých odborníků. Srdečně Vás zveme na zahajovací přednášku prof. Jana Sokola, která se uskuteční v úterý dne 24. září ve 14.15 hodin. Pozvaní hosté, termíny a další informace jsou dostupné na webových stránkách projektu modernivyzvylidstva.cz.

Zájmové kroužky – anotace a přihláška
pro školní rok 2019/2020

Pro letošní školní rok 2019/2020 jsme pro Vás připravili pestrou nabídku zájmových kroužků z oblastí cizích jazyků, programování, matematiky, sportu, výtvarné výchovy, rétoriky atd. Po přečtení jejich anotace a pečlivé úvaze se můžete přihlásit v tomto formuláři. Přejeme Vám klidné a úspěšné rozhodování!

Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám jsou opět zde!

Chodíš do deváté třídy ZŠ? Chystáš se na přijímačky na střední školu? Bojíš se? Nevíš, jestli jsi připraven dostatečně? Nebo se chceš jen ujistit, že všechno ovládáš?

Právě pro Tebe opět otevíráme přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na střední školy. Opět je povedou zkušení pedagogové v jazyce českém a v matematice. A opět všechny žáky na závěr čekají Přijímačky nanečisto – účastníci kurzu se již nemusejí nikam přihlašovat a zúčastní se jich zdarma!

Bližší informace o přípravných kurzech zde.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Setkání se sekretářkou

Jednou za čas se stane, že se narodí dítě, které se jednou stane výjimečnou osobou. O těchto osobách se potom učíme, povídáme si o jejich činech, čteme jejich dílo. Ještě zajímavější ale je, když se nám dostane možnost setkat se s tímto člověkem, nebo s někým, kdo mu byl blízký.
Třídě 5.A se takto dne 5. 9. 2019 naskytla příležitost setkat se s paní Zdenkou Tomáškovou, která pomáhala jako sekretářka člověku, jenž se znal s Janem Nerudou, zažil obě světové války a napsal sbírku básní, o níž každý z nás alespoň slyšel.
Nejedná se o nikoho jiného než Petra Bezruče, do jehož soukromí jsme díky obohacující besedě mohli nahlédnout.

Parlament MGO má nové vedení

Na Ustavující schůzce Parlamentu MGO 16.září, bylo zvoleno nové vedení. Předsedou se opět stal Tadeáš Brída, 1. místopředsedou Prokop Válek a 2.místopředsedkyní Tereza Pchálková. Doufáme, že Parlament bude nadále aktivně fungovat a pořádat na škole různé akce. Od října se chystá nábor nových členů.

Tadeáš Brída

Projektový den na VŠB jsme si užili

V rámci projektu Osobně se rozvíjíme a vzájemně se inspirujeme CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_065/0012528 se studenti chemických seminářů zúčastnili projektového dne na VŠB. Součástí celodenní akce byla přednáška na téma nanotechnologie a pak praktické laboratorní cvičení zaměřeno na chemii v potravinách.

Číst celý příspěvek