Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Studium:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Kroužky

Opavský středoškolský sbor Luscinia

luscsoustř001Náš jediný a nejpopulárnější pěvecký sbor vedou manželé Mgr. Jiří Slovík a Mgr. Eliška Slovíková. Zkoušky sboru jsou vždy v pátek od 15.30 hodin. Více informací na samostatné stránce sboru Luscinia.

 

 

Kroužek matematiky dle profesora Hejného

Ve školním roce 2018/2019 otevíráme na Mendelově gymnáziu v Opavě matematický kroužek, který bude určen pro děti ze šestého ročníku ZŠ. Matematiku budeme dětem přibližovat velmi komplexní metodou profesora Hejného, která zvykne vést k malým zázrakům. Úspěch metody rozhodně nespočívá v opakování naučených postupů, drilování nebo učení se pouček. Je to o tvůrčím a originálním řešení problémů, radosti z úspěchů a postupném vytváření a odhalování souvislosti.

Matematické snění, aneb jak se co nejlépe připravit nejen k matematické olympiádě

Matematické snění

Keramický kroužek

Keramický kroužekVede paní Mrázková a zájemci se scházejí v keramické dílně v suterénu školy. Vytvářejí keramická dílka pro své vlastní potěšení i pro potřebu školy. Členové kroužku pomáhají svými výrobky propagaci školního sdružení GHOST nebo vytvářejí milá dílka pro hosty gymnázia.

Zajímavým produktem keramického kroužku je i keramický betlém. Jeho základ byl vytvořen v roce 1997 a každým rokem se doplňuje o nové stavby a figurky. V období před Vánocemi bývá vystaven v prostorách školy.

Debatní klub Mendelova gymnázia

V rámci Debatního klubu Mendelova gymnázia učíme zájemce správně argumentovat. Debatování navíc pomáhá ve zlepšení projevu, díky čemuž je jednodušší se v dnešní době prosadit. Tvoření argumentů také pomáhá v rozšiřování všeobecného přehledu a rozvoji kritického myšlení. Kritické myšlení vám změní pohled na svět a otevře nové obzory. Pomáhá v učení, získávání informací a především ve formování názoru.

Na našem klubu panuje velmi přátelská atmosféra – klub vedou sami studenti – a přináší možnost poznat mnoho nových přátel nejen z Opavy, ale také z celé republiky. V rámci klubu reprezentujeme školu nejen na národních ale nyní už i na mezinárodních turnajích, díky čemuž máte možnost navštívit plno zajímavých míst.

Debatní klub se schází každý pátek od 14.00.

 

Sportovní kroužky

Nabízejí sportovní vyžití žáků školy pod vedením vyučujících tělesné výchovy. Žáci školy mají k dispozici dvě tělocvičny, posilovnu, zrcadlový sál, hřiště na školním dvoře na volejbal a basketbal s asfaltovým povrchem a jedno volejbalové hřiště se speciálním povrchem. K nejvýznamnějším sportovním akcím roku patří volejbalový turnaj na podzim, Corny atletický pohár, sportovní den na konci školního roku, lyžařský a turistický kurz pro žáky školy. Žáci se zúčastňují všech disciplín středoškolských her – a mají úspěchy v okresních i krajských kolech soutěží, občas se dostaneme i do celostátního kola (basketbal, přespolní běh, atletika). V tomto roce pracuje kroužek volejbalu (Mgr. Marie Koutná), míčových her (Mgr. Martin Kuček) a softbalu (Ing. Dalibor Bielka).

Počítačové kroužky

Po domluvě s vyučujícími mohou studenti po vyučování zvyšovat informační gramotnost pod vedením Magdaleny Chmelařové a Zuzany Baďurové. Učí se programovat a využívat všech možností, které jim dává výpočetní technika.

Kroužek robotiky a kybernetiky se schází ve čtvrtek odpoledne pod vedením Doc. Ing. Petra Čermáka PhD.

Skip to content