Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Rubrika:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Absolventi

O Pavlovi Štěpánkovi ještě uslyšíme….

Konec kalendářního roku 2018 se nesl nejen v duchu Punčobraní, dopoledne 20.12. 2018 probíhal rovněž III. přednáškový den. Jedním z těch, kteří přišli inspirovat své spolužáky svými nekonvenčními myšlenkami a názory na přednášce „What is life“, byl i náš absolvent, nyní student medicíny Pavel Štěpánek.

Číst celý příspěvek

Nultý ročník mendláckého punčobraní je za námi

Patrman´s band – videoukázka jedné z vánočních písní

Luscinia – videoukázka jedné z písní

Martin Kuček – videoukázka

V tomto předvánočním čase proběhl na půdě našeho gymnázia „nultý“ ročník Mendláckého punčobraní. Akce se uskutečnila 20. 12. 2018. Pro některé možná překvapivé datum. My jsme si však řekli, že je to ten pravý čas. Je to doba, kdy se naši absolventi vracejí z různých koutů republiky zpět domů, aby mohli být s těmi, které mají rádi. Zároveň je to čas, kdy je potřeba zpomalit, zhluboka se nadechnout a vydechnout a plně se oddat klidné vánoční atmosféře.

Číst celý příspěvek

Pavel Štěpánek byl opět oceněn

Náš absolvent Pavel Štěpánek získal za svoje vědecké aktivity během středoškolského studia na Mendelově gymnáziu další ocenění. Můžete se podívat od 19. minuty.
Blahopřejeme!

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1178166846–zpravy/218411017001212

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767–studio-ct24/218411058311212

Autorka příspěvku: Mgr. Jana Prošvicová

Absolventi podporují vzdělávání na mgo

Mendelovo gymnázium, Opava pokračuje v modernizaci odborných učeben. Po vybudování jazykových učeben, počítačových místností, laboratoří chemie a fyziky jsme se nyní zaměřili na vznik nového zázemí a technického vybavení pro laboratoře biologie a environmentální výchovy. Kromě modernizace biologické laboratoře plánujeme zajistit konektivitu školy a bezbariérový přístup – výtah a další bezbariérové toalety. Tento projektový záměr bude z velké části financován z projektu ITI Ostravsko. Zbylou část si škola musí uhradit z vlastních zdrojů. Proto jsme velice rádi, že na své mateřské gymnázium nezapomínají i naši úspěšní absolventi, kteří podporují vizi MGO vedoucí k modernizaci a větší konkurenceschopnosti. Na tento projektový záměr byl Mendelovu gymnáziu věnován finanční dar ve výši 100 000 Kč Ing. Janem Galgonkem (maturoval v roce 2002).

Číst celý příspěvek

Obohacení sbírky preparátů o nové kusy

Jsme velice potěšeni, že na nás naši absolventi nezapomínají a snaží se i po letech vracet na školu, ze které vzešli a která je nasměrovala k jejich budoucí profesi. V měsíci prosinci jsme získali hmotný dar v podobě přírodních preparátů. Jednalo se o zástupce ptactva a savců České republiky. Mezi těmito exempláři jsme nalezli i takové unikáty jako je hlava prasete divokého. Za tento dar vděčíme našemu bývalému studentovi panu Rudolfu Hlubkovi, který se po maturitě vydal cestou studia medicíny podobně jako několik jeho spolužáků z ročníku.

Číst celý příspěvek