Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Aktivity školy:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Aktivity pro studenty

Vánoční tvorba ve Slezsku

V rámci laboratorního cvičení z chemie navštívila třída 1. C spolu s paní učitelkou Baďurovou a Bitomskou místní firmu – Slezskou tvorbu. Jedná se o exkurzi, která bývá každoročně součástí hodin chemie na našem gymnáziu. A pokaždé odcházíme nadšení.

Číst celý příspěvek

Mendlák má svého prezidenta

S jasnou převahou vyhrál v prvním kole studentských prezidentských voleb na Mendláku pan Jiří Drahoš, který získal 61,99% hlasů oprávněných voličů na MGO. Na druhém místě se pak umístil pan Marek Hilšer s celkovým ziskem 12,67%. Zajímavostí je, že každý z devíti kandidátů si na naší škole získal své příznivce, takže pluralismus žije, demokracie a svobodná volba také.

Mendlák tedy má svého prezidenta a podle vůle studentů by se druhé kolo prezidentských voleb nekonalo. Pokud by ve skutečných volbách druhé kolo probíhalo, uskuteční se samozřejmě i u nás a to 16. a 17. ledna 2018. My, jako organizátoři, věříme, že ve druhém kole přijdete a překonáte svou účast v prvním kole, která byla 46,33%, což představuje 221 studentů Mendelova gymnázia v Opavě.

Děkujeme, že volíte.

Prezidentské volby jste slušně rozjeli! Jen tak dál!

Nejnovější zprávy z volebního studia:-) – průběžné vyhodnocení vaší účasti!

Zatím s potěšením můžeme konstatovat, že dnes v 11, 50 hodin se prezidentských voleb, pořádaných společností Člověk v tísni, zúčastnilo ze 477 oprávněných voličů 97 žáků, tj. 20 %. Všichni organizátoři pevně věříme, že toto číslo se zítra ještě slušně navýší, protože nikomu na „mendláku“ naštěstí není lhostejné, kde žijeme, jak žijeme a jaký život žijeme! Že ano?

Autorka příspvěku: Mgr. Jana Prošvicová

Opět jsme dokázali, že pomáhat umíme!

Začátkem prosince jsme uspořádali další charitativní sbírku pro Azylový dům v Opavě Samaritán. Velkým potěšením pro organizátory bylo, že se konečně podařilo zapojit i část opavské veřejnosti, k čemuž rozhodně pomohlo využití sociálních sítí. A dalším pozitivním postřehem je, že pracovníci Azylového domu museli přijet 2 x, protože první dodávka naložená úplně až po střechu, všechny věci nepobrala. Všem velké poděkování, kteří přispěli! Poděkování i vyučujícím, kteří omluvili studenty, kteří měli službu v U3 při sběru věcí.

Jsem ráda, že víte, že ne každý měl tolik štěstí jako my.

Autorka příspěvku: Mgr. Jana Prošvicová

Čertovské zprávy

Studenti chemických seminářů 4. ročníků zcela samostatně vymysleli a připravili letošní Mikulášskou pro chemiky, která proběhla v pondělí 4. 12. 2017 a to jak pro 1. A třídu, tak pro děti z KND při ZŠ Englišova Opava. Čertovské zprávy uváděli Tereza Poláková a Adam Kašpárek. Postupně pozvali do chemické posluchárny místní i zahraniční pekelné i nebeské zpravodaje, kteří vystoupili s novinkami z domova i ze zahraničí.

Číst celý příspěvek