Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Aktivity školy:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Aktivity pro studenty

MUDr. Radkin Honzák, CSc. – Co vše lze vydržet a jak přežít i dnešek

Za posledních 30 let zažila naše společnost naprosto nevídaný vzestup ekonomických podmínek a možností pro všechny. Dnešní generace pětatřicátníků a mladších vyrůstala v podmínkách, které česká společnost předtím nikdy nezažila, navíc krmena bláboly o nekonečné prosperitě. Pandemie koronaviru učinila tomuto snu konec. Je nutné si odpírat, chudneme a zchudneme ještě víc a po odeznění krize, už nebude, jak bylo předtím. Ve svém sdělení by Mudr.Honzák, Csc. rád odkázal na minulost, kdy bylo občas daleko „zajímavěji“ a otevřel nadějnou šanci, jak tohle přežít a jak se dopracovat k dobré kvalitě života.

Potvrďte závazně, prosím, svou plánovanou účast na online přednášce pana MUDr. Honzáka, Csc.  zde. Děkujeme.

Odkaz na online stream 17.6.2021 ve 12:30 zde

Navázali jsme spolupráci se školní psycholožkou

S radostí oznamujeme, že jsme navázali spolupráci s PhDr. Vandou Meleckou, která našim studentům a kantorům zajistí v případě potřeby odbornou psychologickou pomoc. Práce paní Melecké navazuje na školní plán RESTARTu, kdy se snažíme pomoci s přechodem z distanční na prezenční formu výuky. V tomto školním roce jsou schůzky domlouvány přes paní ředitelku. Pro příští školní rok již vytváříme detailnější plán spolupráce, který bude včas zveřejněn. Paní Melecká se věnuje nejen klinické psychologii, ale obracet se na ni můžete i s pedagogickou problematikou (například volba vhodného povolání aj.). Paní psycholožka je absolventkou našeho gymnázia, tudíž jí prostředí MGO není cizí. Někteří naši studenti ji znají například z Dne zdraví, kdy našim gymplákům přibližovala obor psychiatrie. Nebojte se, svěřujete se do rukou správného člověka. Paní Melecká vystudovala jednooborovou psychologii na UPOLu a nyní je zaměstnankyní Psychiatrické nemocnici v Opavě.

Číst celý příspěvek

JEDEN SVĚT ONLINE

Jeden svět má v České republice více než dvacetiletou tradici a během této doby vyrostl v největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Dokumenty se v rámci Jednoho světa promítají v desítkách měst po celé České republice a každý rok je zhlédne přibližně sto tisíc diváků, včetně tisíců studentů a studentek středních škol, Mendlák nevyjímaje. Ani Jednomu světu se ale pochopitelně nevyhnula vlna pandemie. Proto se 23. ročník festivalu musel přesunout do online prostoru, a tak vznikl Jeden svět online.

Číst celý příspěvek

Slibovaná videa ze soutěže Já miluji Opavu

1. místo, 1–14 let Foldyna Tadeáš, Kořenek Kryštof video
1. místo, 15–17 let Kubesa Michal video
1. místo, 18–120 let Černík Šimon video
2. místo, 15–17 let Volkmerová Alexandra video
2. místo, 18–120 let Knitl Jakub video

Debatní klub MGO na vědomost dává…

a zve vás  na ukázkovou debatu! 
Prezident Zeman nehájí zájmy ČR.“

Akce proběhne 13. května v době
5. a 6. vyučovací hodiny.

Akce je připravena pro všechny prváky, druháky, 4.A, 5.A a 6.A

Akce je povinná.

Ukázka proběhne v Týmu Debatní klub MGO (odkaz pro přihlášení).

Těšíme se na vás.

 

Za Debatní klub MGO – František Urbiš

Skip to content