Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Aktivity školy:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Aktivity pro studenty

Jak se dostat na právnickou fakultu

PÁTEK 15. 1. 2021 ve 14.00 h (Teams) – závazná přihláška ZDE

Ahoj, jsme dva „mendláci“ z právnické fakulty na Univerzitě Karlově v Praze a připravili jsme si pro vás praktickou přednášku s těmi nejdůležitějšími informace ohledně studia práva, jak se na právnickou fakultu dostat a co studium práv obnáší. Přednáška je určena pro všechny z Vás, kdo přemýšlíte o právnické fakultě a třeba se neumíte rozhodnout, nebo nevíte, co očekávat. Budeme mít pro Vás připravenou krátkou prezentaci s nejdůležitějšími informacemi a podělíme s Vámi o naše zkušenosti. :) Těšíme se na Vás! Nicolas  Pérez

Máte rádi Opavu?

Pokud ano, tak máte jedinečnou možnost o tom přesvědčit tím, že se přihlásíte do soutěže Já miluji Opavu, kterou vyhlašuje Mendelovo gymnázium za podpory statutárního města Opava.

Co je třeba splnit, abyste získali hodnotné ceny určené těm nejlepším se dozvíte jednak na webových stránkách zde a také v tisku – REGION OPAVSKO ze dne 12. 1. 2021.

Pokud je natáčení videí a fotografování vaším koníčkem, neváhejte a přihlaste se.

Všude samá sůl

,,Mám tě ráda jako …? Jako chlorid sodný. Jako NaCl. Jako halit. No prostě jako sůl, tatínku!" Během Vánoc jsme si mohli opět připomenout, že sůl je nad zlato! A právě sůl byla předmětem zkoumání žáků třídy 3. A. Ti si v prosinci život trošku „přisolili“. Jejich úkolem bylo připravit nasycený roztok soli (NaCl) a nechat volně krystalizovat. O tom, jak se jim to povedlo a jak i obyčejná sůl může být krásná a zajímavá se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

autorka příspěvku: Mgr. Karolína Jankovská

Stále váháte, zda studovat na MGO?

Pokud stále váháte, jestli máte či nemáte podat přihlášku ke studiu na střední škole na MGO, tak tady jsou další dva důvody proč jít na Mendelovo gymnázium.
Prvním důvodem je fakt, že i v roce 2021 bude pokračovat projekt Moderní výzvy lidstva – MVL. Kde jinde se můžete setkat s tolika českými osobnostmi z různých oborů? Připomeňme jen namátkou, že jsme besedovali Dr. Radkinem Honzákem, meteorologem Michalem Žákem, generálem Petrem Pavlem a dalšími. O minulých a budoucích aktivitách tohoto projektu se můžete dočíst nejen na našich webových stránkách – Moderní výzvy lidstva, ale i v první – lednové Hlásce roku 2021.

Druhým důvodem je, že jste měli možnost si vyzkoušet letos online premiéru Přírodovědné soutěže. V prosinci proběhl již 12. ročník, ale první online. Pro naši školu není nic nemožné a věřte, že se na vás těší spousta učitelů se zajímavými nápady.

Nezahálíme, budujeme, soutěžíme…

Na život s covidem-19 si, i když neradi, zvykáme a snažíme se být aktivní jak jen to hygienická opatření dovolí. O našich aktivitách se dočtete nejen na našich webových stránkách, ale také v tisku.

Příkladem je vydání prvního letošního čísla Region Opavsko ze dne 5. ledna 2021, ve kterém jsou aktivity našich žáků shrnuty. Jsme rádi, že naši studenti nesložili ruce do klína, ale kromě svých studijních povinností sami vyhledávájí příležitosti, které je posouvají dále.

Skip to content