Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO

Aktivity školy:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Aktivity školy

Prezidentské volby jste slušně rozjeli! Jen tak dál!

Nejnovější zprávy z volebního studia:-) – průběžné vyhodnocení vaší účasti!

Zatím s potěšením můžeme konstatovat, že dnes v 11, 50 hodin se prezidentských voleb, pořádaných společností Člověk v tísni, zúčastnilo ze 477 oprávněných voličů 97 žáků, tj. 20 %. Všichni organizátoři pevně věříme, že toto číslo se zítra ještě slušně navýší, protože nikomu na „mendláku“ naštěstí není lhostejné, kde žijeme, jak žijeme a jaký život žijeme! Že ano?

Autorka příspvěku: Mgr. Jana Prošvicová

Opět jsme dokázali, že pomáhat umíme!

Začátkem prosince jsme uspořádali další charitativní sbírku pro Azylový dům v Opavě Samaritán. Velkým potěšením pro organizátory bylo, že se konečně podařilo zapojit i část opavské veřejnosti, k čemuž rozhodně pomohlo využití sociálních sítí. A dalším pozitivním postřehem je, že pracovníci Azylového domu museli přijet 2 x, protože první dodávka naložená úplně až po střechu, všechny věci nepobrala. Všem velké poděkování, kteří přispěli! Poděkování i vyučujícím, kteří omluvili studenty, kteří měli službu v U3 při sběru věcí.

Jsem ráda, že víte, že ne každý měl tolik štěstí jako my.

Autorka příspěvku: Mgr. Jana Prošvicová

Španělštináři se ve finále neztratili

V pátek 1. 12. 2017 se 10 nejlepších účastníků školního kola soutěže Mundo hispano zúčastnilo finále této soutěže, kterou pro své partnerské školy organizuje Ústav románských jazyků a literatur Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Finále se konalo na Filozofické fakultě MU v Brně a naši studenti se ve finále rozhodně neztratili. V kategorii A1/A2 se z 50 finalistů nejlépe umístila Kateřina Domesová (6.A), která obsadila 4. – 5. místo, za ní Jana Hromadová (6.A) na 6. – 7. místě a za zmínku stojí i umístění Julie Šimečkové (6.A) na 9. – 10. místě. V kategorii B1 soutěžilo 32 finalistů a z našich se nejlépe umístily Veronika Polášková (4.B) na 7. místě a Kateřina Čížová (8.A) na 8. místě. Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně chuti do dalšího odhalování tajů španělského jazyka.

Šprechtíme s úsměvem

Co má společného jódlování a smích? Možná vás napadne, že se mnohdy popadáme za břicho, když slyšíme neskutečné hlasové kreace tyrolských či bavorských jódlujících zpěváků. Ale spojitost je spíše prozaická: v úterý 28. listopadu vystoupili naši studenti a studentky na Dlouhé noci krátkých textů, která proběhla v Klubu Art. Skeč studentů ze 7.A se věnoval tomu, co se stane, když někdo založí školu věnující se primárně jódlování, skupina němčinářů z 5.A se v písni Mädchen, lach doch mal snažila přesvědčit atraktivní dívku o tom, že bez úsměvu jsou jí veškeré její přednosti k ničemu. Obě vystoupení provázel smích či úsměvy publika. Naši studenti se
v záplavě dalších příspěvků, textů či písní – drtivá většina byla v němčině – rozhodně neztratili a už dnes se mnozí němčináři těší na příští Lange Nacht der kurzen Texte.