Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Aktivity školy:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Aktivity školy

umíme rozpoznat FAKE NEWS díky FAKESCAPE

Ve středu 30. 9. 2020 se nám podařil uspořádat projektový den pro studenty 8. A a 4. C v rámci projektu Osobně se rozvíjíme a vzájemně se inspirujeme, který je financován Evropskou unií. Zavítaly k nám Hanka s Lindou z organizace FAKESCAPE, která se zaměřuje na práci s informacemi a desinformacemi. Prostřednictvím únikové hry se studenti naučili rozpoznat falešné a pravdivé informace, manipulace fotkou, videem či např. deepfake. Už jenom množství anglikanismů v tomto krátkém příspěvku jasně ukazuje, jak se doba rychle mění, jak je třeba neustále být ve střehu a vnímat okolní svět.

Číst celý příspěvek

Největší výzvou pro každého z nás je dobře prožít svůj život!

Jak žít svobodně a zodpovědně, proč je pro nás důležitý proces individuace, jak být skutečně dospělý, proč se nebát svobody a mnoho dalších témat bylo diskutováno na velmi inspirativní přednášce s knězem, teologem, biologem, etikem a spisovatelem Markem Orko Váchou v úterý 29.9.2020 v aule Slezské univerzity v Opavě. O tom, že je tato osobnost naší vědy a kultury skutečně populární, svědčí i nabitá posluchárna a velký ohlas na přednášku v řadách studentů i ostatních návštěvníků.
Prezentace z přednášky je k dispozici ZDE.

Číst celý příspěvek

Projektový den na VŠB jsme si užili

V rámci projektu Osobně se rozvíjíme a vzájemně se inspirujeme CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_065/0012528 se studenti chemických seminářů zúčastnili projektového dne na VŠB. Součástí celodenní akce byla přednáška na téma nanotechnologie a pak praktické laboratorní cvičení zaměřeno na chemii v potravinách.

Číst celý příspěvek

Znovu jsme se úspěšně adaptovali

Naše třída je spolu sice už pátým rokem, přesto jsme byli velmi rádi za možnost zúčastnit se znovu adaptačního kurzu, vyzkoušet si tak spoustu zajímavých aktivit, ještě více poznat své spolužáky a prohloubit již existující přátelství. Vhod nám to přišlo také proto, že jsme část loňského školního roku strávili díky koronaviru doma a přišli jsme o třídní zájezd i výlet. A co nás všechno čekalo?

Číst celý příspěvek

Matematické snění zase probíhá

Slezská univerzita v Opavě – Matematický ústav opět spolupracuje s Mendelovým gymnáziem.

Již šestým rokem probíhají na Mendelově gymnáziu besedy pod názvem Matematické snění, které jsou zaměřeny na žáky se zájmem o netradiční matematiku a přemýšlení o zajímavých úlohách a problémech i na přípravu na matematickou olympiádu všech kategorií.

Besedy jsou zaměřeny nejen na řešení přípravných úloh k matematické olympiádě, ale zájemci budou seznámeni i s novinkami, problémy a zajímavostmi z matematiky

Matematická setkání budou probíhat:

  • ve čtvrtek od 13:35 v učebně 6. A v prvním poschodí a končí cca v 15 hodin,
  • v úterý od 13:35 v učebně 6. A a potrvá přibližně do 17 hodin.

Výuku povede paní doc. RNDr. Jana Kopfová, Ph.D. ze Slezské univerzity v Opavě, Matematického ústavu spolu se mladými matematiky z MGO

Zájemci, hlaste se na adrese: Jana.Kopfova@math.slu.cz

Skip to content